Aukcja Młodej Sztuki

Laureatka nagrody The Best New Exhibitor na ubiegłorocznym, prestiżowym Artexpo New York. Artystka, która znalazła się w gronie młodych twórców wyznaczających – według jury – trendy w światowej sztuce. Praca Katarzyny Gołębiowskiej pojawi się także na najbliższej wystawie Młoda Sztuka w DESA Unicum (od 11 marca). Obraz pójdzie pod młotek na aukcji 19 marca. 

Swoją pierwszą wystawę prezentowała w 2006 roku, jednak głośno zaczęło być o niej dopiero rok temu. To właśnie wtedy Katarzyna Gołębiowska wzięła udział w 40. edycji Artexpo New York, które w swojej historii gościło takich mistrzów jak Andy Warhol, Robert Rauschenberg, czy Keith Haring. Wydarzenie to gromadzi właścicieli i menedżerów galerii, przedstawicieli domów aukcyjnych czy marszandów. Corocznie na Artexpo zjeżdża około 35 tysięcy entuzjastów sztuki. Nagroda The Best New Exhibitor to dowód uznania światowego grona ekspertów. Gołębiowska prezentowała zresztą swoje prace na wystawach zbiorowych i indywidualnych także m.in. we Włoszech i Wietnamie. W DESA Unicum będzie można obejrzeć obraz z 2018 roku zatytułowany 12.56”. 

Każda aukcja z cyklu Młoda Sztuka to przegląd najciekawszych młodych twórców. Warto zwrócić uwagę także na Marcina Jarycha. Na wystawie przedaukcyjnej zaprezentowany zostanie niezwykle intrygujący obraz interaktywny. O ile tylko widz zdecyduje zbliżyć się do obrazu, ten zaczyna wydawać dźwięki przypominające warczenie. Umożliwia to ukryty pod powierzchnią płótna mechanizm.„Polska warcząca” prezentowana była na 43. Biennale Malarstwa Bielska Jesień w 2017 roku, gdzie zdobyła drugie miejsce w głosowaniu publiczności. Ciekawa jest również praca Marka Pękacza, która zawiera w sobie dwa przekazy – widzialny i ukryty. Na pierwszym planie obrazu znajduje się realistyczne miasto, wypracowane z ogromnym zaangażowaniem, oddane jeden do jednego. Natomiast zastosowanie światła UV ujawnia ukryte pod powierzchnią symbole, znaki, napisy i linie, składające się na tzw. metaobrazy. To właśnie one są odzwierciedleniem idei przyświecającej twórczości artysty, który prowadzi rozgrywkę między tym co rzeczywiste i nierzeczywiste.  

Na wystawie będzie można zobaczyć również prace takich artystów jak m.in. Sonia Ruciak, Adam Wątor, Agnieszka Zabrodzka, Wojciech Bański, Dominik Janyszek, Viola Tycz czy Cezary Bednarczyk.  

Wystawa Młoda Sztuka:

11-19 marca 2019, godz. 11-19 (poniedziałek-piątek) i godz. 11-16 (sobota),

Dom Aukcyjny DESA Unicum, ul. Piękna 1A, Warszawa, wstęp wolny 

Zapraszamy na wirtualny spacer - Wystawa 3D

https://wnetrza3d.pl/realizacje/desa/desa-unicum-mloda-sztuka-19-03-2019/

Więcej informacji oraz katalog aukcyjny dostępne są w linku:

https://desa.pl/pl/auctions/534/mloda-sztuka-19-marca-2019-godz-19 

Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z serwisu. Mogą też korzystać z nich współpracujące z nami firmy badawcze oraz reklamowe. Jeśli nie wyrażasz zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. Tak, rozumiem