Aukcja Młodej Sztuki

Aukcje, które początkującym artystom pomagają stawiać pierwsze kroki na rynku sztuki. Licytacje młodej sztuki cieszą się niesłabnąca popularnością, szczególnie wśród początkujących kolekcjonerów. Najbliższa okazja 12 lutego o godz. 19.00. Na aukcji pojawi się m.in. praca jednej z najbardziej obiecujących młodych artystek  – Lii Kimury.

Sztuka nie musi być nieosiągalna, a na rynku nie muszą pojawiać się tylko znane nazwiska. Na najbliższej aukcji pod młotek pójdą prace zarówno twórców, których wystawy można już oglądać w prestiżowych instytucjach kultury, ale również początkujących artystów. Jednym z najciekawszych nazwisk nadchodzącej licytacji jest Lia Kimura. Jej twórczość w dużej mierze jest powiązania z jej rodzinnym krajem, Japonią. Obrazy Kimury hipnotyzują widza. W obrazach artystki widać inspirację skrajnymi uczuciami, takimi jak doświadczenie wyobcowania i nadziei. Prace Kimury wystawiane były w galeriach w Polsce i za granicą, m.in. w Londynie.

Na najbliższej aukcji pod młotek pójdzie również praca Denysa Moliero Pena. To artysta wszechstronny. Zajmuje się sztukami wizualnymi, tworzeniem murali, jednak jego głównym środkiem wyrazu pozostaje malarstwo. Szczególnie koncentruje się na portrecie. Wciąż powracający motyw chłodu na obrazach, który okala ciała portretowanych kobiet, to znak rozpoznawczy tego artysty. W swoim dorobku ma wiele wystaw międzynarodowych. Jego prace znajdują się w prywatnych kolekcjach w min. Kanadzie, Francji, USA, Hiszpanii, Dominikanie, Kubie i Polsce. Zaprezentowana zostanie również odważna, budząca emocje praca Katarzyny Frankowskiej. To obraz, na którym artystka wciela się w postać Wilczycy Kapitolińskiej, karmiącej swoje młode. Praca była pokazywana m.in.  na wystawie w Galerii Bielskiej BWA oraz w Galerii Crous w Paryżu.

Na aukcji pojawią się również prace m.in. Violi Tycz, Adama Wątora, Mirelli Stern, Franciszka Ledóchowskiego, Hanny Rozpary, Kamila Jakóbczaka czy Macieja Kozłowskiego.z

Aukcja Młoda Sztuka: 12 lutego 2019, godz.19.00, Dom Aukcyjny DESA Unicum, ul. Piękna 1A, Warszawa

Wystawa obiektów: 

4-12 lutego 2019, godz. 11-19 (poniedziałek-piątek) i godz. 11-16 (sobota)
Dom Aukcyjny DESA Unicum, ul. Piękna 1A, Warszawa
wstęp wolny

Zapraszamy na wirtualny spacer - Wystawa 3D

https://desa.pl/pl/pages/87/wystawa-3d-mloda-sztuka-12-lutego

Więcej informacji oraz katalog aukcyjny dostępne są w linku:
https://desa.pl/pl/auctions/531/mloda-sztuka-12-lutego-2019-godz-19 

Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z serwisu. Mogą też korzystać z nich współpracujące z nami firmy badawcze oraz reklamowe. Jeśli nie wyrażasz zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. Tak, rozumiem