Aukcja ART OUTLET. Sztuka Współczesna, 24 stycznia 2019

W ciągu ostatnich 10 lat wartość prac Henryka Stażewskiego wzrosła niemal ośmiokrotnie. Na ostatniej, listopadowej aukcji z cyklu sztuki współczesnej praca „Relief nr 19” została sprzedana za ponad milion złotych. Spektakularny wzrost wartości prac powoduje, że kolekcjonerzy poszukują dzisiaj na aukcjach dzieł artysty. Najbliższa okazja już 24 stycznia na aukcji Art Outlet.

Henryk Stażewski jest jednym z najbardziej cenionych i  rozpoznawalnych artystów na rynku sztuki. Ikona polskiej  awangardy, człowiek o wielu talentach – malarz, projektant wnętrz, mebli i scenografii teatralnej, autor typografii do książek, współzałożyciel warszawskiej Galerii Foksal. XX-wieczny dandys z nieskazitelnymi manierami. Zawsze nienagannie ubrany z melonikiem na głowie. To w jego studiu spotykali się najwybitniejsi przedstawiciele polskiej awangardy. W ubiegłym roku obchodziliśmy 30. rocznicę śmierci artysty. Już od paru lat można zaobserwować wzmożone zainteresowanie twórczością artysty na rynku sztuki. Na styczniowej aukcji pojawi się jego „Kompozycja” z 1978 roku.

Na najbliższej aukcji pod młotek pójdzie również praca pochodząca z najbardziej rozpoznawalnych serii malarskich kultowego malarza pop-artu Jana Dobkowskiego. Prace artysty znajdują się obecnie w zbiorach najważniejszych instytucji kulturalnych, m.in. Muzeum Narodowego w Warszawie, R. Guggenheim Museum w Nowym Jorku oraz kolekcjach prywatnych w Polsce, Szwecji, Danii, USA, Szwajcarii czy Francji. W katalogu znalazła się również praca Stanisława Młodożeńca, artysty, który od lat mieszka i tworzy w Nowym Jorku. W swojej twórczości czerpie inspiracje ze sztuki awangardowej XX wieku. Licytowane będą także prace m.in. Włodzimierza Pawlaka, Aleksandry Jachtomy, Andrzeja Nowackiego, Erny Rosenstein. Nie zabraknie również dzieł wybitnych, ale mniej znanych artystów. Wszystkie prace można już oglądać na wystawie przedaukcyjnej w siedzibie DESA Unicum.

Aukcje z cyklu Art Outlet to możliwość nabycia dzieł sztuki uznanych artystów w niskiej cenie. Stanowi to doskonałą okazję nie tylko dla doświadczonych, ale również początkujących kolekcjonerów i koneserów sztuki.

Aukcja Art.Outlet: Sztuka Współczesna: 24 stycznia 2019, godz.19.00, Dom Aukcyjny DESA Unicum, ul. Piękna 1A, Warszawa 

Zapraszamy na wystawę obiektów aukcyjnych:
4 - 24 stycznia 2019,
godz. 11-19 (poniedziałek-piątek) i godz. 11-16 (sobota),
Dom Aukcyjny DESA Unicum, ul. Piękna 1A, Warszawa, wstęp wolny

lub na wirtualny spacer po wystawie aukcyjnej:
https://desa.pl/pl/pages/85/wystawa-3d-art-outlet-sztuka-wspolczesna-24-stycznia 


Więcej informacji oraz katalog aukcyjny dostępne są w linku:

https://desa.pl/pl/auctions/524/art-outlet-sztuka-wspolczesna-24-stycznia-2019-godz-19 

 

 

Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z serwisu. Mogą też korzystać z nich współpracujące z nami firmy badawcze oraz reklamowe. Jeśli nie wyrażasz zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. Tak, rozumiem