Fotorelacja z premiery albumu HENRYK STAŻEWSKI

28 listopada w DESA Unicum odbyła się premiera albumu 'Henryk Stażewski'. 

O fascynującym życiu i twórczości Henryka Stażewskiego rozmawiała Anda Rottenberg – historyczka, krytyczka i kuratorka sztuki, była dyrektor Zachęty – Narodowej Galerii Sztuki, inicjatorka powołania i budowy Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, Andrzej Szczepaniak – autor tekstów i wyboru prac w albumie, historyk sztuki, kurator i dyrektor Galerii Starmach w Krakowie, jak również Wiesław Borowski - krytyk sztuki, współtwórca i wieloletni dyrektor Galerii Foksal w Warszawie. 

Premiera albumu towarzyszy listopadowej aukcji Sztuka Współczesna: Op-art i Abstrakcja geometryczna, podczas której pod młotek pójdą prace artysty. Wśród licytowanych dzieł znajdą się 4 prace Henryka Stażewskiego, w tym m.in. „Relief Biały XIX” z 1961 roku wyceniany na blisko 1 mln złotych. 

Dziękujemy za liczną obecność i zapraszamy do fotorelacji. 

Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z serwisu. Mogą też korzystać z nich współpracujące z nami firmy badawcze oraz reklamowe. Jeśli nie wyrażasz zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. Tak, rozumiem