„Akt leżący na czerwonym prześcieradle” Mojżesza Kislinga w dwóch odsłonach.

Na płótnie i okładce albumu turyńskiej galerii Pirra.

Galeria Pirra powstała w 1971 r. i na przestrzeni kilkudziesięciu lat swojej działalności  gościła wystawy artystów o międzynarodowej sławie takich jak Pierre-Auguste Renoir, Amedeo Modigliani czy Maurice Utrillo. Jednocześnie, pomagała promować także mniej znanych, ale utalentowanych twórców. Znana jest także z wydawanych przez siebie monografii i katalogów.

Jeden z nich przygotowano przy okazji przekrojowej wystawy Mojżesza Kislinga zorganizowanej wiosną 1972 r. Okładkę zdobił „Akt leżący na czerwonym prześcieradle z 1929 r., który już 24 maja licytowany będzie na aukcji prac artystów z kręgu École de Paris. Płótno pochodzi ze zbiorów Oscara Ghez de Castelnuovo – szwajcarskiego kolekcjonera żydowskiego pochodzenia. Oryginalny egzemplarz albumu dostępny jest dla zwiedzających na wystawie przedaukcyjnej w domu aukcyjnym DESA Unicum.

Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z serwisu. Mogą też korzystać z nich współpracujące z nami firmy badawcze oraz reklamowe. Jeśli nie wyrażasz zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. Tak, rozumiem