Działalność charytatywna DESA Unicum

DESA Unicum od lat angażuje się w akcje charytatywne. Bierzemy udział w cyklicznych jak i specjalnych wydarzeniach. Stałymi elementami każdego wieczoru są aukcje, które prowadzi Prezes Juliusz Windorbski.

Cykliczne wydarzenia charytatywne. w które angażuje sie DESA Unicum:

I. Charytatywny Bal Dziennikarzy

DESA Unicum uczestniczy w balu / wydarzeniu od ….. (2012 roku). Co roku licytację prowadzi prezes DESA Unicum Juliusz Windorbski. W tym roku, podczas 18 Charytatywnego Balu Dziennikarzy zebrano rekordową kwotę 400 tysięcy złotych zebrano. Wylicytowano 16 przedmiotów, w tym m.in. scenariusz pierwszego odcinka „Ucha Prezesa” i broszkę byłej premier Beaty Szydło. Dochód trafił do pięciu organizacji dobroczynnych.  Beneficjentami Balu Charytatywnego byli: Fundacja TVN „Nie jesteś sam”, Fundacja „Polsat”, Fundacja Radia Zet, Fundacja „Przyjaciółka” (Wydawnictwo Edipresse) oraz projekt „Żółty Talerz”, który zapewnia posiłki dzieciom z ubogich rodzin.

Poprzednie bale, w kórych braliśmy udział:

XVII Charytatywny Bal Dziennikarzy 

Głównym celem, na który został przeznaczony dochód z XVII Balu była pomoc podopiecznym Fundacji „Dorastaj z Nami” oraz Fundacji "Po Drugie". Fundacja "Dorastaj z Nami" wspiera edukację dzieci, których rodzice zginęli pełniąc służbę publiczną. To dzieci żołnierzy, strażaków, ratowników górskich i policjantów. Fundacja „Po Drugie” otacza opieką młodzież zagrożoną wykluczeniem społecznym i patologią. Zajmuje się wychowankami placówek resocjalizacyjnych. Organizuje dla nich warsztaty, które mają rozwijać umiejętności społeczne, uczy jak stawać się mądrym rodzicem, jak i gdzie korzystać z kultury itp. Wsparto również dzieci, którymi opiekują się Fundacje Polsat i TVN "nie jesteś sam".

XVI Charytatywny Bal Dziennikarzy

W Balu uczestniczyło około 1000 gości, przedstawicieli mediów, świata biznesu, polityki i kultury. Imprezę poprowadziło trio znakomitych dziennikarzy - Agata Młynarska, Kinga Rusin i Maciej Dowbor. Goście usłyszeli Ewę Bem, Mrozu i dziennikarski zespół Poparzeni Kawą Trzy. W trakcie Balu odbyła się aukcja wyjątkowych darów przekazanych Fundacji przez ludzi wielkiego serca. Dary wylicytowano łącznie za 250.500 złotych. Dochód z Balu wyniósł 340 tys. zł. Został przeznaczony na wsparcie młodych podopiecznych Fundacji Anny Dymnej "Mimo wszystko" oraz młodych podopiecznych Fundacji Polsat i Fundacji TVN "Nie jesteś sam".

XV Charytatywny Bal Dziennikarzy

Udało się zebrać ok. 170 tys. zł na wsparcie świetlic środowiskowych i terapeutycznych dla dzieci. Pieniądze wkrótce zostaną przekazane beneficjentom. Podczas Balu zebraliśmy również fundusze dla Fundacji „Akogo?” Ewy Błaszczyk, która ma na celu pomoc dzieciom po najcięższych urazach mózgu oraz stworzenie kliniki "Budzik".

Państwa 1% może pomóc dzieciom w lokalnych społecznościach. Dzięki niemu najmłodsi mogą uczyć się w godnych warunkach i spotkać życzliwych ludzi. KRS: 0000 196328. Liczymy na Państwa pomoc i obecność także w przyszłym roku!

XIV Charytatywny Bal Dziennikarzy

Dochód z tegorocznego 14. Charytatywnego Balu Dziennikarzy wyniósł blisko 250 tys. zł. Tym samym udało nam się utrzymać zeszłoroczny wynik, mimo iż ceny biletów-cegiełek zostały w tym roku nieco obniżone.

Podczas tegorocznego balu goście mieli okazję zlicytować m.in.: podarowany przez Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego unikatowy album nagrań Ignacego Jana Paderewskiego "Paderewski. The Historical Recordings 1937", który kupiono za kwotę 4 tys. zł. Na całym świecie wyprodukowano tylko 21 egzemplarzy albumu. Ma go m.in. prezydent USA Barack Obama. Album zawiera specjalne przesłanie dla hojnego ofiarodawcy z podpisem prezydenta. Pod młotek poszła również podarowana przez Prezydent Miasta St. Warszawy Hannę Gronkiewicz-Waltz piłka, którą Legia Warszawa grała z Rapidem Bukareszt w eliminacjach do Ligi Europejskiej. Legia wygrała. Piłka z podpisami wszystkich zawodników została zlicytowana za 6 tys. zł.

Jednak największym zainteresowaniem spośród przedmiotów ofiarowanych na tegoroczną licytację cieszył się samochód sterowany radiem Porsche ORLEN Verva Racing Team, z autografem Kuby Giermaziaka, jednego z najlepszych naszych kierowców. Wyścigówka została wylicytowana za kwotę 18 tys. zł.

Bal odbył się w sobotę 4 lutego w auli Politechniki Warszawskiej. Wejściówka dla dziennikarza kosztowała 150 zł, za bilet z rezerwacją miejsca przy stoliku trzeba było zapłacić 350 zł. Pozostali goście balu nabywali cegiełki-wejściówki za 250 zł lub za 450 zł, jeżeli chcieli mieć miejsce siedzące przy stoliku.

XIII Charytatywny Bal Dziennikarzy

Zeszłoroczny Bal Dziennikarzy cieszył się rekordowym zainteresowaniem. Na balu bawiło się blisko 1200 osób ze świata mediów, polityki, biznesu oraz kultury. Dzięki tak licznej obecności udało się zabrać ponad 250 000 zł.

Dochód z ubiegłorocznego Balu został przekazany na dożywianie dzieci w szkołach poszkodowanych powodzią w roku 2010. Fundacja przekazała kwotę 250 tys. zł Polskiej Akcji Humanitarnej (w ramach akcji Pajacyk), która posiadając najlepsze zaplecze operacyjne zorganizowała dożywianie dzieci w ponad 19 placówkach szkolnych. Współpraca z PAH pozwoliła na wydanie potrzebującym dzieciom 92 308 ciepłych posiłków przez 188 dni roku szkolnego.


II. Stowarzyszenie "Przyjaciele Muzeum Narodowego w Warszawie” bal dobroczynny “Spragnieni piękna"

DESA Unicum uczestniczy w balu / wydarzeniu od ….. (2012 roku). Podczas tegorocznego balu dobroczynnego “Spragnieni piękna”, organizowanego przez stowarzyszenie "Przyjaciele Muzeum Narodowego w Warszawie” odbędzie się aukcja, na której pod młotek pójdą unikatowe dzieła – wazony Malwiny Konopackiej poddane interwencji m.in. Pawła Althamera, Tymka Borowskiego, Jadwigi Sawickiej czy Agaty Bogackiej. Licytacja odbędzie się 12 lutego o godz. 21 i poprowadzi ją prezes DESA Unicum Juliusz Windorbski.

Wystawa do obejrzenia w siedzibie DESA Unicum. Cały katalog aukcji dostępny pod linkiem: https://desa.pl/…/spragnieni-piekna-aukcja-charytatywna-12-

III. Fundacja Bátor Tábor 

Inspirując się węgierskim wydarzeniem, w październiku 2013 r. w Warszawie odbyła się pierwsza polska edycja Aukcji Bátor Tábor, której profil, poziom i cele były odwzorowaniem Aukcji w Budapeszcie. W związku z niezwykłym sukcesem jaki odniosła (zebrano ponad 110 tys. zł) postanowiono na stałe wpisać ją w kalendarz najważniejszych wydarzeń polskiej Fundacji. I tak od 2013 roku DESA Unicum wpiera swoim udziałem dokładnie organizacją aukcji dla Bator Tabor.

Więcej o wydarzeniach na stronie: http://aukcje.batortabor.pl/aukcja-warszawa/gallery-3/2017-v-caa-warsaw-2/nggallery/page/5

WYDARZENIA SPECJALNE:

I. Aukcja Charytatywna dla Berbeki (2014 r.) 

28 maja 2014 w Warszawie odbyła się aukcja charytatywna, której celem było materialne wsparcie rodziny Maćka Berbeki – himalaisty, który zginął podczas zejścia z Broad Peak. Pod młotek poszło 57 dzieł sztuki, dochód został przeznaczony na wspomniany cel.
Więcej na: https://desa.pl/pl/auctions/198/aukcja-charytatywna-in-memoriam-macka-berbeki-28-maja-2014-godz-19

II. Aukcja Charytatywna dla Toli (2013 r.)

Dom Aukcyjny DESA Unicum wraz z Fundacją Cor Infantis oraz portalem rynku sztuki Artinfo.pl zorganizowali Aukcję charytatywną na rzecz Toli, poważnie chorej córeczki Kingi Szulc i Piotra Hołuba, której nie wykształciła się prawa strona serca. Potrzebne były dwie operacje w Klinice w Munster w Niemczech.

Specjalnie na ten cel swoje prace przekazali twórcy, których obrazy znane są kolekcjonerom z Aukcji Młodej Sztuki organizowanych przez warszawski dom aukcyjny DESA Unicum, m.in. Sepe, Ilona Herc, Karol Drzewiecki, Dominik Tarabanski, Marcin Bober czy Magdalena Cybulska. Pod młotek poszły także dzieła studentów i profesorów wrocławskiej ASP. Swoje prace przekazali m.in. Agnieszka Sierzputowska, Sabina Magola, Michał Marek, Barbara Cyran, prof. Aleksandra Janik, prof. Paweł Frąckiewicz oraz as. Mariusz Gorzelak.

Aukcja została podzielona na dwie części: licytację tradycyjną w siedzibie DESY Unicum, przy ul. Marszałkowskiej 34-50 w Warszawie oraz internetową, za pośrednictwem portalu Artinfo.pl.

Więcej na:
https://desa.pl/pl/auctions/162/aukcja-charytatywna-na-rzecz-toli-14-maja-2013-godz-19

III. Aukcja Charytatywna dla Rosy (2012 r.)

Więcej na: https://desa.pl/pl/auctions/127/aukcja-charytatywna-na-rzecz-pomocy-medycznej-rozy-dixon-9-maja-2012-godz-19

IV. Aukcja Charytatywna Fundacji Maestro na balu Forbesa (2012 r.)

Więcej na: https://desa.pl/pl/auctions/120/aukcja-charytatywna-fundacji-maestro-na-balu-forbesa-11-lutego-2012-godz-23

V. Aukcja Charytatywna dla Olafa (2014 r.) 

W Muzeum Sztuki Współczesnej w Warszawie odbyłą sie aukcja dla Olafa. 

Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z serwisu. Mogą też korzystać z nich współpracujące z nami firmy badawcze oraz reklamowe. Jeśli nie wyrażasz zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. Tak, rozumiem