Kolejny sukces na aukcji Młoda Sztuka

W porównaniu do stycznia 2017 odnotowaliśmy blisko 30% wzrost obrotu. To dowodzi, że ten segment rynku dynamicznie się rozwija.

243 316 zł wyniósł obrót na pierwszej w 2018 roku aukcji Młoda Sztuka. Rok temu na styczniowej aukcji uzyskaliśmy wynik 189 154 zł. Rynek bardzo dynamicznie rozwija się. Obserwujemy, że coraz więcej osób bierze udział w aukcjach, na których wystawiane są prace młodych artystów. 18 stycznia pod młotek poszły m.in. prace Adama Wątora, Ewy Witkowskiej, Soni Ruciak, Ilony Herc czy Longina Szmyda. To nazwiska rozpoznawalne już przez kolekcjonerów, często poszukiwane przez kupujących.

Aukcje Młoda Sztuka organizowane są w DESA Unicum od 10 lat. Obecnie licytacje odbywają się raz w miesiącu. Cena wywoławcza każdej z prac wynosi 500 zł, zatem bariera wejścia więc praktycznie nie istnieje. W ciągu ostatnich 10 lat projekt rozwinął się nie tylko pod względem oferty, ale też świadomości kolekcjonerów. Aukcje Młodej Sztuki wpływają na popularność nie tylko malarstwa i artystów, ale także rozwój kolekcjonerstwa.

Dla tych, którzy chcą rozpocząć swoją przygodę z kolekcjonowaniem młodej sztuki, istotna powinna być informacja, że aukcja jest wydarzeniem otwartym, nie jest już wymagana wpłata wadium. Przed rozpoczęciem licytacji warto więc udać się na aukcję aby zobaczyć jak wygląda, prześledzić czyje prace wzbudzają największe zainteresowanie i w co warto zainwestować.

 

Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z serwisu. Mogą też korzystać z nich współpracujące z nami firmy badawcze oraz reklamowe. Jeśli nie wyrażasz zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. Tak, rozumiem