Padł rekord na aukcji Młodej Sztuki

306 446 złotych wyniósł obrót na ostatniej w tym roku aukcji Młoda Sztuka w DESA Unicum. Padł rekord – za 23 600 złotych sprzedano pracę Wojciecha Brewki „Big City Life”. To obecnie najdroższa praca artysty sprzedana na aukcji młodej sztuki w Polsce i kolejny dowód na dynamiczny rozwój tego segmentu rynku.

500 zł wynosi cena wywoławcza każdej z prac licytowanych na aukcji Młoda Sztuka. To oznacza, że dzieło Wojciecha Brewki „Big City Life” zostało sprzedane za czterdzieści sześć razy więcej niż wynosiła wyjściowa cena. Twórczość Brewki jest silnie związana ze sztuką uliczną. Swoją drogę artystyczną rozpoczynał od malowania, robienia vlepek i tagowania murów. Mimo, że zrezygnował z ulicznych działań, scena Urban Art nadal jest mu bliska. W malarstwie korzysta z klasycznych narzędzi malarskich, ale też i tych wykorzystywanych przez artystów na ulicy. Chcąc przybliżyć swoją twórczość masowemu odbiorcy, wykonuje kopie swoich prac w formie vlepek, które rozkleja w przestrzeni miejskiej.

Ponad 306 tys. złotych to najwyższy do tej pory obrót na aukcji młodej sztuki  w Polsce. Rekordowa sprzedaż na świątecznej licytacji to kolejny dowód na to, że zainteresowanie dziełami początkujących artystów sukcesywnie rośnie od kilku lat. W tym roku obrót tylko na aukcjach młodej sztuki w DESA Unicum wyniósł 2,6 mln złotych. Młoda Sztuka, po współczesnej, jest obecnie drugim najdynamiczniej rozwijającym się segmentem rynku. Jeszcze kilka lat temu nikt nie był gotowy płacić tyle za prace początkujących artystów. Wszystko wskazuje jednak na to, że ich wartość nadal będzie rosła. 

Szczegółowe wyniki aukcji Młoda Sztuka w DESA Unicum dostępne pod linkiem:

https://desa.pl/pl/auctions/428/mloda-sztuka-21-grudnia-2017-godz-19

Kontakt dla mediów: 

Joanna Andruszko
Business & Culture
j.andruszko@businessandculture.pl
tel. 793 919 167

 

Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z serwisu. Mogą też korzystać z nich współpracujące z nami firmy badawcze oraz reklamowe. Jeśli nie wyrażasz zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. Tak, rozumiem