Transmisja live: O Felicji Uniechowskiej i przedmiotach. Rozmowa z Piotrem Kordubą i oprowadzanie po wystawie

Transmisje live

Transmisja live: O Felicji Uniechowskiej i przedmiotach. Rozmowa z Piotrem Kordubą i oprowadzanie po wystawie

 

W najbliższą sobotę, 30 stycznia o godzinie 14, zapraszamy na wydarzenie online, organizowane przez DESA Unicum: O Felicji Uniechowskiej i przedmiotach. Rozmowa z Piotrem Kordubą i oprowadzanie po wystawie.

 

Zobacz transmisję live:

 

 

Niezwykłe, mieszczące się przy warszawskim Starym Mieście, mieszkanie państwa Uniechowskich zgromadziło prawdziwe skarby sztuki użytkowej i rzemiosła artystycznego - począwszy od monumentalnych mebli, w których lubował się pan Antoni, skończywszy na fajansach i drobnych srebrach - ulubionych przez panią Felicję. W apartamencie należącym do kolekcjonerki i historyczki sztuki oraz znanego rysownika gościły najważniejsze osobowości i osobistości polskiej kultury, zostawiając za sobą ślady w postaci niezwykłych przedmiotów. 

 

Plan spotkania:

 

14:00      spotkanie online z Piotrem Kordubą, dyrektorem Instytutu Historii Sztuki UAM

 

Profesor Piotr Korduba zajmuje się kulturą zamieszkiwania, rzemiosłem artystycznym i designem. Rozmowa będzie dotyczyć  Felicji Uniechowskiej i zgromadzonej przez nią kolekcji.

 

15:10     oprowadzanie online po wystawie przedmiotów z kolekcji Felicji i Antoniego Uniechowskich.

 

Rozmowę i oprowadzanie oglądać można będzie na profilu DESA Unicum na Facebooku i na stronie internetowej.

 

Czytaj więcej

 

Zachęcamy również do zapoznania się z ofertą aukcji: Moje hobby to mieszkanie. Kolekcja Felicji i Antoniego Uniechowskich 

Oferta aukcyjna