10 czerwca 2021

Na żółto i na szaro

 
Totalna szarość i świetlisty żółty – wybór tych barw przez Instytut Pantone'a jako kolorów roku 2021 nie powinien nas dziwić. Po tygodniach, czy nawet miesiącach, pewnego rodzaju zatrzymania, wyciszenia i spokoju, które symbolizuje kolor szary na plan pierwszy wybija się pełen energii, optymizmu i nadziei żółty. Doskonale ilustruje to wystawa Yellow and Gray w Domu Aukcyjnym DESA Unicum.

 

Już po raz drugi, zainspirowani wyborem Pantone'a, organizujemy aukcję poświęconą kolorowi roku. Po ubiegłorocznej Classic Blue, na której prezentowaliśmy prace w tonacji głębokich błękitów, w tym roku przygotowaliśmy ofertę składającą się z obiektów, dla których wspólnym mianownikiem jest dominanta barwy żółtej lub szarej oraz ich połączenie.

Oferta aukcji łączy w sobie przedmioty z wielu dyscyplin sztuki – malarstwa, rzeźby, fotografii czy designu i doskonale pokazuje jak płynne mogą być granice pomiędzy tymi obszarami twórczości artystycznej. Fotele, wazony a nawet serwis kawowy mogą mieć formy abstrakcyjnych rzeźb, konstrukcja mebli opierać się może na tych samych zasadach, co kompozycja obrazów, ceramika zaś – stać się motywem malarskiego przedstawienia.

 

Zobaczcie jak prezentują się wnętrza w najmodniejszych w tym roku kolorach.

 

W aranżacjach użyte zostały  prace oferowane na aukcji Yellow and Gray.
Yellow and Gray
Zobacz ofertę aukcji