11 marca 2021

Film: Sztuka Współczesna Nowe Pokolenie po 1989

 

Ewa Juszkiewicz, artystka reprezentowana przez jedną z najważniejszych galerii na świecie, Gagosian, uznawana  jest za jedną z najciekawszych i najbardziej poszukiwanych artystek współczesnych. Jej praca po raz pierwszy pojawia się na aukcji w Polsce, a zobaczyć i licytować ją można 11 marca w DESA Unicum. 

 

W twórczości Ewy Juszkiewicz dominują portrety kobiet, często o odrealnionych, odmiennych wizerunkach. W swych postaciach pokazuje zjawiska społecznie wstydliwe, często ukrywane, badając przy tym granice norm obrazowania i norm estetycznych. Juszkiewicz pozbawia portretowane kobiety ich twarzy i zarazem ich tożsamości. Obrazuje tym samym pozycję kobiet, jako mniej ważnych, będących w tle. twórczość Ewy Juszkiewicz zwraca uwagę na schematyczną reprezentację kobiet w historii malarstwa i ich uprzedmiotowioną rolę. 

 

 

Na aukcji Sztuka Współczesna  Nowe Pokolenie po 1989 będzie można pracę artystki pod tytułem "Strąki". Aukcja odbędzie się już 11 marca 2021 o godz. 19 w Domu Aukcyjnym DESA Unicum.

 

 

Zapraszamy do licytacji telefonicznych, online i przez aplikację mobilną.

 

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą aukcji. 

Oferta aukcyjna
Zobacz