Carrera Y Carrera - unikatowość, dbałość o szczegóły i ożywione formy rzeźbiarskie

Poznaj artystę

Carrera Y Carrera - unikatowość, dbałość o szczegóły i ożywione formy rzeźbiarskie

Marka Carrera Y Carrera jest uważana za najlepszy dom jubilerski w Hiszpanii stawiany na równi z najlepszymi markami jubilerskimi na świecie. Carrera Y Carrera się ikoną luksusu dzięki unikatowej biżuterii w charakterystycznym stylu.


Ta hiszpańska firma z siedzibą w Madrycie posiada swoje salony w 40 krajach na świecie. Jej korzenie sięgają 1885 roku, kiedy Saturio Esteban Carrera otworzył mały zakład złotniczy w Barrio de las Letras. W roku 1970 jego prawnukowie Manuel Carrera i Juan José Carrera stworzyli markę noszącą obecną nazwę, która od tamtej pory miała kilku właścicieli. Do wielbicielek tego hiszpańskiego domu jubilerskiego należą m.in. Olivia Wilde, Jennifer Lopez, Madonna oraz Taylor Swift.

Zespół tej marki tworzą najlepsi rzemieślnicy i złotnicy, którzy kładą szczególną wagę na perfekcyjne wykonanie rzeźbionych szczegółów powierzonych projektów. Kolekcje Carrera Y Carrera cyklicznie nawiązują do natury, mitologii, zwierząt i kultury Hiszpanii, a ich ulubione motywy delikatnych dłoni i wijącego się lamparta wciąż mają duży wpływ na nowe projekty. Unikatowość, dbałość o szczegóły i ożywione formy rzeźbiarskie, to rozpoznawalna cecha tej marki.
 

Idealnym tego przykładem są złote kolczyki, które będzie można wylicytować na zbliżającej się aukcji. Biżuteria w kształcie kobiecych sylwetek to częsty motyw stosowany przez Carrera Y Carrera. Oferowane na aukcji kolczyki to kwintesencja stylu tej marki. Ten projekt o asymetrycznym wzorze i falistych kształtach to przykład starannie opracowanej biżuteryjnej mikrorzeźby. Stanowić będzie niezwykle oryginalny i wyróżniający się dodatek. Kolczyki posiadają 26 brylantów oprawionych w żółte złoto próby 0,750. Ich falista forma nawiązuje do secesji, nurtu, w którym dominowała asymetria oraz płynne linie.