DESA Unicum Piękna 1A

ul. Piękna 1A, 00-477 Warszawa Poniedziałek - piątek 11 - 19 Sobota 11 - 16

Salvatore Postiglione
(1861 - 1906)

Święta Teresa z Avila

akwarela/papier naklejony na płytę, 59 x 47 cm (w świetle passe-partout)

sygnowany p.d.: 'Postiglione | Salvatore'

Cena: 9 500
więcej informacji
Komentarz
Salvatore Postiglione, był malarzem realistą urodzonym w Neapolu 1861 roku. Pochodził z rodziny o tradycjach malarskich: jego ojciec i brat Luigi byli również malarzami, a nauki artystyczne pobierał w Akademii Sztuk Pięknych w Neapolu pod kierunkiem wujka Raffaele Postiglione. Malarz udał się następnie do Modeny, aby kontynuować naukę na tamtejszej Akademii. Tam też pozostał, obejmując stanowisko profesora.
Postiglione był przede wszystkim malarzem portrecistą. W swojej twórczości podejmował również tematykę sakralną idąc śladami swojego wuja. W późniejszych latach w oeuvre artysty pojawiły się także elementy symbolizmu. Postiglione podejmował się prac z zakresu malarstwa ściennego, czego przykładem są freski w Castello di Miramare w Trieście oraz w Palazzo De Riseis w Neapolu. Jego dzieła znajdują się w kolekcjach Gallerii Nazionale d'Arte Moderna w Rzymie i w Palazzo Zevallos Stigliano w Neapolu.

ID: 69219

Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z serwisu. Mogą też korzystać z nich współpracujące z nami firmy badawcze oraz reklamowe. Jeśli nie wyrażasz zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. Tak, rozumiem