DESA Unicum Piękna 1A

ul. Piękna 1A, 00-477 Warszawa Poniedziałek - piątek 11 - 19 Sobota 11 - 16

Mikołaj Moskal
(ur. 1985, Kraków)

“Unseenable” z cyklu “Bones”, 2017 r.

kolaż, tempera/papier, 100 x 70 cm

Cena: 5 900
Wystawiany
- Mikołaj Moskal, Bones, Sabot Gallery, Cluj-Napoca, Rumunia, 2017
więcej informacji
Komentarz
Dla Mikołaja Moskala ważny jest proces zbierania informacji i inspiracji, na których podstawie buduje kontemplacyjne i harmonijne światy. Pracuje linią i plamą. Posługuje się wąską paletą barw, tworząc gładkie, pozbawione faktur powierzchnie, zawsze o stonowanej i zamkniętej kompozycji. Ekspresja ta przybiera także postać rzeźb i instalacji, które są kontynuacją poszukiwań formalnych w rozszerzonym polu trzech wymiarów, rozumianych często w przypadku prac Moskala jako trzy współistniejące płaszczyzny. Abstrakcyjne, proste formy i kształty stają się grube i ciężkie. Artysta tworzy również prace site-specific – zarówno instalacje, jak i formy malarskie oraz murale. Zwraca szczególną uwagę na właściwości użytych materiałów (znaczenie u niego ma np. szorstkość i surowość papieru) oraz kwestie doświadczenia zmysłowego czy emocjonalnego. Sam posługuje się terminem intuicji sensorycznej, poprzedzającej proces intelektualny. Prace Moskala to przede wszystkim działanie w obrębie porządku plastycznego. Syntetyczne figury, obiekty i kształty, które tworzy, przywodzą na myśl zarówno konkretne przedmioty, jak i abstrakcyjne twory. Wydają się zawieszone w historycznej pustce, ponadkulturowe.
Biogram artysty
W latach 2005-10 studiował na Wydziale Grafiki krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych. Odbył stypendium w Hochschule für Gestaltung im Offenbach we Frankfurcie nad Menem. Ukończył również wystawiennictwo w Państwowym Liceum Sztuk Plastycznych w Krakowie. Jest członkiem kolektywu New Roman, który prowadzi również Galerię/Świetlicę w Krakowie.

ID: 68262

Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z serwisu. Mogą też korzystać z nich współpracujące z nami firmy badawcze oraz reklamowe. Jeśli nie wyrażasz zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. Tak, rozumiem