DESA Unicum Piękna 1A

ul. Piękna 1A, 00-477 Warszawa Poniedziałek - piątek 11 - 19 Sobota 11 - 16

Arobal
(ur. 1984, Szczecin)

Z serii “E-słodowy”, ed. 1/4 + 2 AP, 2010 r.

wydruk archiwalny/dibond, 33 x 43 cm (w świetle oprawy)

sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: ‘E-słodowy | 1/4 + 2 A.P. | 2010 | Bownik’

Cena: 4 900
więcej informacji
Komentarz
Prace Bownika można zaliczyć do nurtu fotografii konceptualnej, ale ich estetyka wydaje się zbieżna z fotografią komercyjną i reklamową, w której perfekcyjnie wypolerowany obiekt ukazany jest w żywych, zachęcających barwach. Prezentowana praca z cyklu „E-słodowy” powstała z fascynacji autora dokonaniami popularyzatora majsterkowania, twórcy programu „Zrób to sam” – Adama Słodowego. „E-słodowy” jest najbardziej abstrakcyjnym cyklem rozwijanego przez Bownika przez 5 lat trójczłonowego projektu. Tytuł „E-słodowy” pochodzi od nazwiska Adama Słodowego, który przez 24 lata za pośrednictwem telewizji uczył Polaków, jak „zrobić coś samodzielnie”. W dokumentacji i rekonstrukcji „przedmiotów” Bownik poszukuje równowagi między faktem a estetyzacją, w warstwie wizualnej czerpie inspirację z abstrakcji geometrycznej, ujawniając fascynację dziedzictwem modernizmu, a zwłaszcza jego funkcjonalistyczną myślą.
Biogram artysty
Bartek Arobal Kociemba to artysta rysownik, ilustrator, plakacista. Studiował politologię na Uniwersytecie Wrocławskim oraz filozofię na Uniwersytecie Kardynała Stefa-na Wyszyńskiego. Od 2012 roku nauczyciel w szkole Buddyzmu Shambhali. W latach 2013-14 wraz z Mirellą von Chrupek i Maćkiem Mahlerem tworzył grupę sceniczną „Turnus”. Od 2010 roku Arobal współpracuje z Teatrem Wielkim Operą Narodową oraz z Teatrem Dramatycznym w Warszawie, dla którego stworzył plakaty do Madame Bovary oraz Glissando. Tworzył także dla Instytutu Teatralnego, Costa Coffee, GaliLu, Empiku czy marki Krystoff, a jego ilustracje i rysunki znajdują się w magazynach takich jak ELLE Polska, Har-per’s Bazaar Polska, Kukbuk, Kuchnia, Wysokie Obcasy, Znak, Zwierciadło oraz brytyjskim Unpolished czy nowojorskim Crush Fanzine.

ID: 67226

Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z serwisu. Mogą też korzystać z nich współpracujące z nami firmy badawcze oraz reklamowe. Jeśli nie wyrażasz zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. Tak, rozumiem