DESA Unicum Piękna 1A

ul. Piękna 1A, 00-477 Warszawa Poniedziałek - piątek 11 - 19 Sobota 11 - 16

Andrzej Cisowski
(ur. 1962, Białystok)

„Spotkanie”, 1991 r.

olej/płótno, 150 x 176 cm

sygnowany p.d.: ‘CISOWSKI’

sygnowany i datowany na odwrociu: ‘A. Cisowski 91 | A. Cisowski’

Cena: 8 700
Pochodzenie
- Galeria Walther, Duesseldorf, Niemcy
- kolekcja prywatna, Niemcy
Literatura
- Krzysztof Stanisławski, Nowa Ekspresja, Olsztyn 2008, s. 117 (il.)
więcej informacji
Komentarz
Na twórczość Andrzeja Cisowskiego wpłynął pobyt w Nowym Jorku na początku lat 90. XX wieku. To tam artysta spotyka się z amerykańską sztuką, pop-artem i kulturą konsumpcjonizmu. Amerykańska wolność dodała mu swobody, którą pokazuje w swoich pracach będących na granicy malarstwa figuratywnego i ekspresji. Cisowski jest jednym z tych artystów, którzy lubią przerabiać i korzystać z rzeczy już powstałych. W swoich obrazach ukazuje popkulturę, bohaterów komiksów i reklam, niekiedy wykorzystując w tym celu powszechne materiały, jak serwety czy obrusy. Artysta korzysta również z inspiracji filmem i fotografią, przenosząc odtworzone wydarzenia na język współczesny. Za pomocą zróżnicowanej stylistyki łączy lokalne symbole z uniwersalnymi mitami, w których mogą rozpoznać się odbiorcy z różnych kultur całego świata.
Biogram artysty
W latach 1982-87 studiował malarstwo w pracowni prof. Rajmunda Ziemskiego w warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Studia artystyczne kontynuuje w Akademii Sztuk Pięknych w Düsseldorfie w pracowni Konrada Klaphecka i A.R. Pencka. W 1990 uzyskuje tytuł "Meisterschüller" w pracowni A.R. Pencka. Wystawy indywidualne w warszawskiej Pracowni Dziekanka, Galerii Sztuki Współczesnej, Galerii Brama, Galerii Zachęta, krakowskiej Galerii Zderzak, Galerie Walther, Galerie im Kinderspielhaus w Düsseldorfie, Galerie Gabriele Jeroch w Hanowerze, Galerie 86 w Trier, Galerie Walther d'Eendt w Amsterdamie, Cavin-Morris Gallery w Nowym Jorku. Brał udział w kilkunastu zbiorowych wystawach sztuki polskiej i niemieckiej w Polsce, Niemczech, Francji, Holandii, Japonii, Korei Południowej, USA.

ID: 68233

Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z serwisu. Mogą też korzystać z nich współpracujące z nami firmy badawcze oraz reklamowe. Jeśli nie wyrażasz zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. Tak, rozumiem