DESA Unicum Piękna 1A

ul. Piękna 1A, 00-477 Warszawa Poniedziałek - piątek 11 - 19 Sobota 11 - 16

Edmund Okstom
(ur. 1991)

"Eluding Serifs", 2018 r.

akryl/płótno, 100 x 100 cm

sygnowany i datowany na odwrociu: ‘E. OKSTOM | 2017’

Cena: 7 100
Wystawiany
- Edmund Okstom, Topography of the Void, Galeria Contrast, Warszawa, 2018
więcej informacji
Komentarz
Edmund Okstom jest malarzem samoukiem. To, co chce robić najbardziej, to malować obrazy. Twórczość jest nie tylko formą terapii, ale również możliwością komunikacji z innymi ludźmi, poprzez malarstwo właśnie. Obrazy Okstoma charakteryzują się klasycznym warsztatem oraz zawężoną paletą barw, budzącą skojarzenia z szeroko rozumianą stylistyką noir. Zaciągając dług u XIX-wiecznych romantyków, artysta nie stroni od równoległych nawiązań do ikonografii współczesnej popkultury, w tym m.in. filmów Davida Lyncha czy horrorów klasy B.
Biogram artysty
Ukończył kulturoznawstwo na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie w 2015 roku. Od 2013 roku do tej pory uczestniczył w kilku wystawach zbiorowych organizowanych przez Młode Forum Sztuki i Galerię Białą. Zajmuje się głównie malarstwem. Inspiracją dla niego jest VHS-owa estetyka teledysków z lat 80., XIX i wczesno XX-wieczne malarstwo oraz filmy z suspensem i horrory, kultura europejskich pogan, post-punk i brutalistyczna architektura. Finalista XII Ogólnopolskiego Konkursu Malarskiego im. Eugeniusza Gepperta i laureat przyznawanej w jego ramach nagrody rektora Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu.

ID: 68037

Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z serwisu. Mogą też korzystać z nich współpracujące z nami firmy badawcze oraz reklamowe. Jeśli nie wyrażasz zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. Tak, rozumiem