DESA Unicum Piękna 1A

ul. Piękna 1A, 00-477 Warszawa Poniedziałek - piątek 11 - 19 Sobota 11 - 16

Kamil Kukla
(ur. 1989, Tarnów)

„18T5T", 2018 r.

olej/płótno, 160 x 160 cm

sygnowany i opisany na odwrociu: ‘Kamil | Kukla | 18T5T’

Cena: 11 800
więcej informacji
Komentarz
Obraz prezentuje charakterystyczną, wypracowaną już przez malarza stylistykę, która rodzi wiele emocji, ale również pozostawia ogrom niedomówień, a czasami wprawia nawet w zakłopotanie. Trudne dookreślenia, balansujące na granicy figuracji i abstrakcji, czerpiące z różnorodnych stylistyk i tropów artystycznych motywy twórczości autora to powody, dla których malarstwo Kamila Kukli jest jednym z najciekawszych reprezentacji nowego pokolenia polskich artystów. Wielkoformatowe realizacje malarza to obrazy stylistycznie i ideowo wpisujące się w gatunki malarskie, takie jak pejzaż czy martwa natura. Punktem zwrotnym w postrzeganiu młodego artysty jest fakt, że każda jego kompozycja pozbawiona jest dosłowności. Istotnym elementem jest konstrukcja obrazu, na którą składa się procesualne tworzenie jej budowy w czasie i przestrzeni. Paradoksalnie, w efekcie końcowym całość przedstawienia wydaje się nie mieć solidnej konstrukcji i poddawać się rozkładowi.
Biogram artysty
Zajmuje się̨ malarstwem, rysunkiem, grafiką cyfrową oraz muzyką eksperymentalną. Uczestniczył w wystawach, m.in. w BWA w Tarnowie, Galerii Le Guern w Warszawie, Knoll Gallery w Wiedniu, MOCAK w Krakowie, MODEM w Debreczynie, Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski w Warszawie, Galerii m2 w Warszawie. W 2016 roku został laureatem Nagrody Fundacji Grey House - 6. edycja konkursu na najciekawszą osobowość́ artystyczną roku. Jego prace znajdują̨ się̨, m.in. w kolekcjach Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie MOCAK, Muzeum Narodowym w Gdańsku oraz w licznych kolekcjach prywatnych.

ID: 68261

Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z serwisu. Mogą też korzystać z nich współpracujące z nami firmy badawcze oraz reklamowe. Jeśli nie wyrażasz zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. Tak, rozumiem