DESA Unicum Piękna 1A

ul. Piękna 1A, 00-477 Warszawa Poniedziałek - piątek 11 - 19 Sobota 11 - 16

Teka "Hand in Hand", 2005 r.

technika mieszana/bibułka, karton, papier, 53 x 30,5 cm (arkusz)

Teka 21 prac:

Wayne Crothers, Toshihisa Fudezuka, Stephen Inggs, Wael A. Kader, Karen Kunc, Moshekwa Lange, Hung Liu, Krzysztof Molenda, Patricia Olynyk, Lothar Osterburg, Jan Pamuła, Judy Pfaff, Krystyna Piotrowska, Kimura Shigeyuki, Artur Skowrons

Cena: 9 900
więcej informacji
Komentarz
Zaprezentowana teka towarzyszyła wystawie „Hand in Hand”, która odbyła się w Muzeum Narodowym w Poznaniu. Kuratorką wydarzenia była Patricia Olynyk, która zaprezentowała publiczności grafiki wykonane przez międzynarodowe grono artystów. Wydarzenie towarzyszyło konferencji IMPACT 4: KONTAKT – Międzynarodowej Konferencji Grafiki, która odbyła się w 2005 roku w Poznaniu i Berlinie.

Ten niezwykły zbiór prac został wykonany przez artystów z takich krajów jak Japonia, Egipt, USA, Irlandia oraz Polska. Prezentuje on sposób, w jaki miejsce pochodzenia, kultura oraz specyfika miejsca zamieszkania wpłynęły na rozwój technik graficznych przy jednoczesnym dostępie do technologii oraz informacji w erze globalizacji. Jak można przeczytać we wstępie teki: „Na przestrzeni ostatnich dekad, pojawienie się cyfrowej technologii przyspieszyło zmiany w rytownictwie, zmieniając sposób, w jakim druk jest kontekstualizowany, używany oraz interpretowany. Nie można zaprzeczyć, że nie istnieje już jedna definicja, której można użyć w celu określenia istoty druku w XXI wieku”. (Patricia Olynyk, Teka Hand in Hand, 2005, s. nlb., tłum. Agata Matusielańska)

Niezwykła kolekcja pokazuje różnorodność techniczną oraz tematyczną współczesnej grafiki. Wśród prac znajdują się grafiki polskich twórców – Krystyny Piotrowskiej, Artura Skowrońskiego, Anny Sobol-Wejman, Małgorzaty Warlikowskiej oraz Stanisława Wejmana.

ID: 66299

Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z serwisu. Mogą też korzystać z nich współpracujące z nami firmy badawcze oraz reklamowe. Jeśli nie wyrażasz zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. Tak, rozumiem