Judyta Sobel

DESA Unicum Piękna 1A 18.07.2016 - 05.08.2016

Katalog:

Online

O wystawie

W Galerii Marszałkowska trwa właśnie wystawa poświęcona malarstwu Judyty Sobel. W galerii zawisło 16 płócien artystki.

Judyta Sobel, Lwowska artystka żydowskiego pochodzenia, studiowała malarstwo w latach 1947-50 w łódzkiej PWSSP pod okiem Władysława Strzemińskiego i Stefana Wegnera. 

Strzemiński szybko został jej długoletnim mentorem a jego styl miał wielki wpływ na malarstwo artystki. To dzięki niemu już na studiach Sobel zaczęła tworzyć prace na granicy figuracji i abstrakcji w żywych emocjonalnych barwach, które dla wielu stały się cechą charakterystyczną jej dzieł.

Sobel wyjechała z Polski w latach 50 i przez krótki czas mieszkała w Paryżu i Izraelu, gdzie wystawiała swoje prace.  W 1956 artystka wyjeżdża do Stanów Zjednoczonych i osiedla się tam na stałe. Od tego momentu jednym z jej ulubionych tematów malarskich stały się sceny z życia nadmorskich amerykańskich miast i miasteczek, martwe natury i pejzaże.  Wrażliwość na kolor i światło w połączeniu z ekspresyjną kompozycją sprawiają, że obrazy  Sobel ukazują  kobiecą i romantyczną wersję otaczającej codzienności.

 

Miejsce wystawy

DESA Unicum Piękna 1A

ul. Piękna 1A, 00-477 Warszawa

Godziny otwarcia

Poniedziałek - piątek 11 - 19 Sobota 11 - 16

Kontakt

Roman Kaczkowski r.kaczkowski@desa.pl - kurator wystawy

Czas trwania

18.07.2016 - 05.08.2016

Obiekty na wystawie: 16

Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z serwisu. Mogą też korzystać z nich współpracujące z nami firmy badawcze oraz reklamowe. Jeśli nie wyrażasz zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. Tak, rozumiem