Adam Wątor. Kobiety.

Salon Wystawowy MARCHAND 11.07.2016 - 30.07.2016

Katalog:

Online

O wystawie

Najnowsza wystawa w Salonie Wystawowym Marchand poświęcona jest twórczości Adama Wątora. W przestrzeni galeryjnej zaprezentowane zostanie 13 prac artysty.

W swoich pracach Wątor skupia się przede wszystkim na postaci ludzkiej. Artysta przetwarza tradycyjnie pojmowany akt, zmienia i unowocześnia jego formę. Przedstawiane przez niego motywy nie są więc wiernym i realistycznym odtworzeniem otaczającego świata, są wyobrażeniem, wariacją, przetwarzaną przez artystyczne oko. Artysta koncentruje swoją uwagę na człowieku, przede wszystkim zaś na postaci kobiecej. To kobieta jest główną bohaterką obrazów artysty. Pierwiastek żeński dominuje w większości prac Wątora, jest charakterystyczny także dla prac prezentowanych w Salonie przy placu Konstytucji. Modelki prezentowane są w sposób prosty, lapidarny, nie znaczy to jednak że pozbawione są przez to wyrazu. Wątor stworzył charakterystyczny dla siebie i rozpoznawalny styl, pełen subtelności i delikatności. Prezentowane postacie są statyczne, eteryczne. Sylwetki potraktowane są linearnie, zdają się przypominać cienie. Efekt ten dodatkowo potęguje charakterystyczna dla cykli pastelowa i stłumiona kolorystyka.

W przypadku prac Wątora ładunek emocjonalny wyrażany jest głównie poprzez ciało. Modelki, choć często pozbawione twarzy, swoje emocje wyrażają poprzez subtelne gesty. Wątor dużo uwagi poświęca dłoniom, które są dla niego jednym z najważniejszych nośnikiem emocji – nieskończona ilość układów, wariacji stwarza nieograniczone możliwości kompozycyjne.

"Kobiety" Wątora to kwintesencja malarskich działań, podejmowanych przez Adama Wątora. To przemyślany i kompletny cykl, klarowny w swojej formie i treści.

Maja Wolniewska
DESA Unicum

Miejsce wystawy

Salon Wystawowy MARCHAND

Pl. Konstytucji 2, 00-552 Warszawa

Godziny otwarcia

Poniedziałek - piątek 11 - 19 Sobota 11 - 16

Kontakt

Adriana Zawadzka a.zawadzka@desa.pl - kurator wystawy

Czas trwania

11.07.2016 - 30.07.2016

Katalog:

Online

Obiekty na wystawie: 13

Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z serwisu. Mogą też korzystać z nich współpracujące z nami firmy badawcze oraz reklamowe. Jeśli nie wyrażasz zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. Tak, rozumiem