20 kwietnia 2020

Desa Design Days Online

 

Postanowiliśmy nie odwoływać wiosennej edycji Desa Design Days. Tradycyjnie zaprosiliśmy na cykl wydarzeń dotyczących polskiego wzornictwa. Tym razem jednak dwa dni pełne były wydarzeń, spotkań, warsztatów i oprowadzań kuratorskich w świecie online. 

 

Mimo, że wydarzenie odbywało się wyłącznie online, do współpracy zaprosiliśmy najciekawsze postaci związane ze światem designu. Wśród gości znaleźli się się m.in. Anna Wiszniewska z Instytutu Wzornictwa Przemysłowego oraz Dorota Grześkiewicz  – wnuczka słynnego duetu projektantów. Odbyło się również spotkanie z pisarką Katarzyną Jasiołek, autorką książki "Asteroid i półtapczan. O polskim wzornictwie powojennym".

 

W ramach wydarzenia zaprosiliśmy na oprowadzania po aż dwóch wyjątkowych wystawach designu.  Pierwsza z nich dotyczy Polskiej Szkoły Tkaniny Artystycznej, na której znalazły się prace m.in. Magdaleny Abakanowicz. Na drugiej części wystawy można z kolei poznać intrygujące historie kryjące się za najwybitniejszymi polskimi projektami. 

 

O wydarzeniu informowały również media m.in. Trójka Polskie Radio, RMF Classic, Antyradio, Chilli Zet, RDC, Czwórka Polskie Radio, a także portale m.in. wyborcza.pl.

 

Posłuchaj więcej
rdc.pl
Przeczytaj więcej na:
wyborcza.pl
Przeczytaj więcej na:
architekturaibiznes.pl
Przeczytaj więcej na:
plndesign.pl
Czytaj więcej na:
Zwierciadlo.pl