Projekty Specjalne

Aukcje Kolekcji

O Projekcie Aukcyjnym

DESA Unicum z przyjemnością przeprowadza liczne aukcje, na których wystawiane są obiekty z kolekcji prywatnych oraz instytucjonalnych.

Zorganizowaliśmy między innymi aukcję sztuki współczesnej z kolekcji Jerzego i Dobrochny Olkiewiczów, aukcję kolekcji Dario i Stefanii Piga, aukcje fotografii z kolekcji Grace Radziwiłł czy aukcje kolekcji Grand Hotelu w Sopocie.

Zaufała Nam także Anda Rottenberg, której aukcja kolekcji cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem. Wieloletnia dyrektorka Zachęty przekazała na licytację aż 90 obiektów.

Kontakt

Więcej informacji Mniej informacji
Julia Materna Kierownik Działu +48 22 163 66 52, +48 538 649 945 j.materna@desa.pl
Absolwentka Historii Sztuki na University College of London w Wielkiej Brytanii oraz Università Cattolica del Sacro Cuore w Mediolanie. Jej akademickie zainteresowania skupiły się wówczas na sztuce późnego włoskiego renesansu. Po ukończeniu studiów odbyła kurs w domu aukcyjnym Sotheby’s w Londynie oraz pracowała w domu aukcyjnym Wannenes w Mediolanie. Interesuje się sztuką polską początku XX wieku oraz historią biżuterii. Biegle włada językiem angielskim i włoskim. Do Działu Sztuki Dawnej w DESA Unicum dołączyła w 2018 roku. Od tego czasu współtworzyła aukcje Sztuki Dawnej, koordynowała aukcje ArtOutlet. Sztuka Dawna oraz niektóre z projektów specjalnych, m.in. aukcję Kolekcji Grand Hotelu w Sopocie. Obecnie zajmuje stanowisko Kierownika Działu Projektów Specjalnych.

Rekordy aukcyjne