Projekty Specjalne

Aukcje Charytatywne

O Projekcie Aukcyjnym

DESA Unicum od lat angażuje się w akcje charytatywne. Podczas cyklicznych jak i specjalnych wydarzeń prezes domu aukcyjnego prowadzi aukcje, z których dochód przeznaczony jest na cele dobroczynne. Od wielu lat wspieramy działania charytatywne i współpracujemy z wieloma fundacjami.

W 2019 przeprowadziliśmy 15 takich aukcji, na których udało się zebrać niebagatelną kwotę 7 mln zł na cele charytatywne.
Chcesz dowiedzieć się jak pomagaliśmy?
Zobacz DESA pro bono

Kontakt

Więcej informacji Mniej informacji
Julia Materna Kierownik Działu +48 22 163 66 52, +48 538 649 945 j.materna@desa.pl
Absolwentka Historii Sztuki na University College of London w Wielkiej Brytanii oraz Università Cattolica del Sacro Cuore w Mediolanie. Jej akademickie zainteresowania skupiły się wówczas na sztuce późnego włoskiego renesansu. Po ukończeniu studiów odbyła kurs w domu aukcyjnym Sotheby’s w Londynie oraz pracowała w domu aukcyjnym Wannenes w Mediolanie. Interesuje się sztuką polską początku XX wieku oraz historią biżuterii. Biegle włada językiem angielskim i włoskim. Do Działu Sztuki Dawnej w DESA Unicum dołączyła w 2018 roku. Od tego czasu współtworzyła aukcje Sztuki Dawnej, koordynowała aukcje ArtOutlet. Sztuka Dawna oraz niektóre z projektów specjalnych, m.in. aukcję Kolekcji Grand Hotelu w Sopocie. Obecnie zajmuje stanowisko Kierownika Działu Projektów Specjalnych.

Rekordy aukcyjne