Fotografia

Sławy, Gwiazdy, Osobowości

Nasz ekspert Ci doradzi
w wycenie i rejestracji na aukcję:

Katarzyna Żebrowska Starszy Specjalista +48 22 163 66 49 +48 539 546 701 k.zebrowska@desa.pl

O Projekcie Aukcyjnym

Aukcja fotografii “Sławy, Gwiazdy, Osobowości” cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród polskich kolekcjonerów. Zdjęcia wykonane przez klasyków fotografii artystycznej są coraz wyżej cenione. Można na niej znaleźć zdjęcia takich osobistości świata sztuki i rozrywki, jak Marylin Monroe, Audrey Hepburn, Brigitte Bardot, Salvador Dali, David Bowie czy Mick Jagger. Oferujemy słynne zdjęcia takich artystów jak Milton Green, Helmut Newton czy Gordon Parks.

Milton Green to fotograf znany z tysięcy zdjęć Marilyn Monroe. Przez 4 lata, od 1953 do 1957 roku, był jej fotografem, doradcą i wspólnikiem. Portretował aktorkę nie tylko w sytuacjach prywatnych, ale również na planach filmowych.

Gordon Parks był pierwszym czarnoskórym fotografem pracującym dla tak prestiżowych magazynów, jak „Vogue” czy „Life”. Robił zdjęcia mody i portrety gwiazd, ale także zdjęcia dokumentujące codzienność najbiedniejszych Amerykanów.

Helmut Newton zasłynął jako fotograf mody. Pracował dla największych projektantów, fotografował najpiękniejsze modelki świata i najsłynniejsze postaci show-biznesu. Robił niezwykłe portrety, z których większość podszyta była grubą warstwą erotyki. Jego prace ukazywały się w takich magazynach, jak Vogue, Elle, Playboy czy New Yorker.