Fotografia

Fotografia Kolekcjonerska

O Projekcie Aukcyjnym

Wśród obiektów wystawianych na aukcjach “Fotografii Kolekcjonerskiej” można znaleźć wyjątkowe prace najlepszych awangardowych artystów: Stanisława Ignacego Witkiewicza, Zdzisława Beksińskiego, Natalii Lach-Lachowicz, Józefa Robakowskiego, Zbigniewa Libery, Anety Grzeszykowskiej, Maurycego Gomulickiego, Diany Lelonek.

Kolekcjonerzy coraz częściej poszukują charakterystycznych prac Witkacego, który kreował przed obiektywem wymyślone przez siebie absurdalne sceny. W ofercie DESA Unicum znajdziemy także „Fotomontaże" Aleksandra Krzywobłockiego, fotokolaże Andrzeja Różyckiego czy liczne dawne fotografie

Kontakt

Więcej informacji Mniej informacji
Katarzyna Żebrowska Starszy Specjalista +48 22 163 66 49, +48 539 546 701 k.zebrowska@desa.pl
Fotografią zajmuje się od ponad 18 lat. Jako kuratorka i organizatorka uczestniczyła w realizacji wielu wystaw fotograficznych. Współtworzyła i prowadziła pierwszą w Warszawie prywatną galerię fotograficzną Luksfera, a następie galerię Refleksy. Jest pionierką kreującą rynek fotografii w Polsce, zajmowała się sprzedażą fotografii i doradztwem w tworzeniu kolekcji fotografii artystycznej. W latach 2009-2013 prowadziła zajęcia z wystawiennictwa w Warszawskiej Szkole Fotografii i Grafiki Projektowej. Współpracowała z OOF Academy oraz warszawskim oddziałem ZPAF. W DESA Unicum koordynuje aukcje Fotografii kolekcjonerskiej.