XXII Aukcja Sztuki Współczesnej (wyniki)
29 marca 2012 godz. 19:00

Stanisław Rodziński (ur. 1940, Kraków)
Krajobraz z daleka, 1983 r.
Cena wylicytowana: 8 000 zł
Krajobraz z daleka, 1983 r.

Cena wylicytowana: 8 000 zł

olej/płótno, 50 x 60 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: 'ST. RODZIŃSKI | KRAJOBRAZ Z DALEKA | 1983'
W 1963 ukończył krakowską ASP w pracowni E. Krchy. Jest profesorem ASP w Krakowie (od 1992 - rektorem). Maluje obrazy olejne, akwarele, gwasze, pastele; zajmuje się tematyką religijną, przede wszystkim pasyjną. Zajmuje się również krytyką sztuki, publikuje w "Tygodniku Powszechnym", a w 1999 r. wyszła jego książka "Sztuka na co dzień i od święta". Wykonuje również prace rzeźbiarskie: cykl "Pieta". W 1985 r. był laureatem Nagrody Archidiecezji Warszawskiej, w 1988 r. nowojorskiej Fundacji im. A. Jurzykowskiego, w 1995 r. jego prace wystawiane były w Galerii Kordegarda w Warszawie.
Estymacja: 7 500 - 8 500