Tylko dla dorosłych. Sztuka i erotyka (wyniki)
28 stycznia 2020 godz. 19:00

Oleg Kulik (ur. 1961, Kijów)
"Zwierzęca kamasutra", 2000
Cena: 18 000 zł
Oleg Kulik (ur. 1961, Kijów)
"Zwierzęca kamasutra", 2000

Cena: 18 000 zł

wydruk na papierze/płyta pilśniowa, 179 x 146 cm
sygnowany i datowany czarnym flamastrem p.śr.: '2/8 | Oleg Kulik | 2000'
ID: 36704
  • POCHODZENIE:
  • Dom Aukcyjny Agra Art, 2006
  • WYSTAWIANY:
  • -''Kulik w Warszawie'',wystawa indywidualna, CSW Zamek Ujazdowski Warszawa, 22.01.27.02.2000
Prezentowana praca stanowiła jeden z elementów projektu "Zoofrenia", w ramach którego Kulik stworzył instalację "Rodzina przyszłości" wystawianą m.in. na "Europarte" na Biennale w Wenecji w 1997 roku oraz na Biennale w Stambule w tym samym roku. Instalacja polegała na stworzeniu fikcyjnego domu dla pary kochanków - człowieka i psa. Tapeta, którą pokryto ściany pokoju, składa się z rysunków zaczerpniętych z Kamasutry, lecz przedstawiającej popularne pozycje seksualne w wykonaniu pary człowiek - pies. Pokój został zrealizowany również podczas indywidualnej wystawy artysty w warszawskim Centrum Sztuki Współczesnej w 2000 roku.