Tylko dla dorosłych. Sztuka i erotyka (wyniki)
28 stycznia 2020 godz. 19:00

Estymacja: 1 200 - 2 000 zł

Estymacja: 1 200 - 2 000 zł

tempera/płótno, 20 x 30 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: 'Agnieszka Sandomierz | 2009'
ID: 71891
"Od początku ważnym tematem jej prac był człowiek: jego cielesność, erotyzm, emocje, a także sytuacje codzienne i intymne. Z czasem malowała coraz więcej autoportretów, dosłownych i zawoalowanych, na obrazach zaczęli pojawiać się ludzie, zwierzęta i pospolite przedmioty. W zamierzeniu artystki jej sztuka pełni funkcję pamiętnika, do którego trafia zapis sytuacji i emocji zarówno szczególnych, jak i tych codziennych. "Największą przyjemność sprawiało jej malowanie jej buldożków francuskich - ich bryłowatość była dla niej tematem samym w sobie" (Ewa Sułek, Pies z człowiekiem też tworzy figurę, [w:] Agnieszka Sandomierz. Nieprzetłumaczalne, katalog wystawy indywidualnej, Warszawa 2018, s. 46).