Sztuka Współczesna. Prace na papierze. (wyniki)
21 listopada 2019 godz. 19:00

Cena wylicytowana: 10 000 zł

Cena wylicytowana: 10 000 zł

kolaż, technika mieszana/tektura, 30,5 x 48,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'K.Mikulski | dzień owadów | 75'
ID: 79417
„W przeciwieństwie do większości awangardy Mikulski zaczął malować to, co widział w swym otoczeniu. Malując realne przedmioty odrzucił jednak płynący z rozumu i doświadczenia porządek rzeczy. Jął ustawiać rzeczywiste przedmioty w nierzeczywistych sytuacjach, tworząc klimat marzenia i baśniowej tajemnicy”. – JERZY MADEYSKI