Sztuka Współczesna. Prace na papierze
27 lutego 2020 godz. 19:00

Estymacja: 9 000 - 13 000 zł

Estymacja: 9 000 - 13 000 zł

kredka olejna/papier, 100 x 70 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'Sempoliński | grudzień 2002 | Autoportret'
ID: 81955
„Nastawienie, że obraz ma patrzeć na kogoś, a nie tylko być 'oglądany', wyjaśnia pewien odruch, jaki się ma, malując. Ma patrzeć, a więc to 'spojrzenie' obrazu jest najważniejsze. Wiele razy konstatuję 'błąd w sztuce', jaki wykonałem i, po kontrolujących oględzinach na drugi dzień, kalkuluję: czy opłaci się ten błąd zostawić dlatego, że obraz właśnie 'spogląda', czy naprawić, ryzykując likwidację tego 'patrzenia'. Często ów błąd zostawiam – niech będzie, jak jest”. Jacek Sempoliński