19 września 2019 godz. 19:00

Jakub Julian Ziółkowski (ur. 1980)
"Smutny telefon", 2003 r.
Cena wylicytowana: 8 000 zł
"Smutny telefon", 2003 r.

Cena wylicytowana: 8 000 zł

olej/płótno, 24 x 18 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'JAKUB JULIAN | ZIÓŁKOWSKI | JZ 2003 | "SMUTNY | TELEFON"'
ID: 72775
Prezentowana praca to jeden z wczesnych obrazów młodego twórcy, w której prym wiodą bujność i mnogość form, starannie dopracowany ornament oraz koloryzm. Na pierwszy plan wysuwa się starannie wyszkicowana przez artystę dłoń odkładająca czerwoną słuchawkę telefoniczną. Scenę podkreśla bladoniebieskie, wyblakłe tło, znane z konwencji prac surrealistycznych.