19 września 2019 godz. 19:00

Rafał Wilk (ur. 1979, Lubań)
"Przegięcie pały", 2008 r.
Cena wylicytowana: 1 000 zł
Rafał Wilk (ur. 1979, Lubań)
"Przegięcie pały", 2008 r.

Cena wylicytowana: 1 000 zł

akryl/płótno, 18 x 24 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: ‘”PRZEGIĘCIE PAŁY” | RAFAŁ WILK | 2008’
ID: 71897
Rafał Wilk chętnie sięga po różnorodne formy wypowiedzi artystycznej: od tradycyjnego malarstwa przez fotografię po wideo. W jego pracach malarskich zdecydowanie widać wpływ sztuki nowych mediów. Tak pisał o artyście Ryszard Woźniak: „Wilk realizuje cyfrowe animacje video, fotografuje, maluje obrazy w technice olejnej. Poszukuje przestrzeni do własnej wypowiedzi na styku malarstwa, fotografii, filmu, między obrazem jednostkowym a multiplikowanym. Jego prace często mają charakter symulacji. Z upodobaniem podszywa się pod narratora opowieści z przeszłości”.