19 września 2019 godz. 19:00

Martyna Borowiecka (ur. 1989)
"Pogięta III", 2017 r.
Cena wylicytowana: 2 400 zł
Martyna Borowiecka (ur. 1989)
"Pogięta III", 2017 r.

Cena wylicytowana: 2 400 zł

olej/płótno, 70 x 70 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'MARTYNA | BOROWIECKA | "POGIĘTA III" | 70 x 70 cm | olej na płótnie | 2017 | "CREASES III" | oil on canvas' oraz wskazówka montażowa
ID: 74505
  • Martyna Borowiecka, To, co widzimy jest jedynie snem, snem we śnie, BWA Kielce, 08.02-15.03.2019
  • Realizm. Dwa spojrzenia, Galeria Miejska BWA w Bydgoszczy, 20.03-29.04.2018
  • Wystawa grupowa studentów i absolwentów prof. Adama Wsiołkowskiego, Galeria Nielaba, Berno, Szwajcaria, 25.08-14.10.2017
Martyna Borowiecka tworzy na swoich płótnach iluzję trójwymiarowej przestrzeni. Jak sama komentuje: „W iluzjonizmie, który wyznaję, ważny jest ruch, a perspektywa to tylko jedna z możliwości widzenia świata, zdecydowanie niejedyna. Kluczowa jest dla mnie interpretacja odbiorcy, który w relacji z dziełem jest w stanie intuicyjnie kontynuować kształty, objętość oraz wychodzące mu naprzeciw wypukłości i wklęsłości. Dlatego swoją świadomością zwracam się przychylnie do działań kubistów czy futurystów, którzy podejmowali próby uchwycenia więcej niż tylko jednego wyglądu na płaskiej powierzchni malarskiej za jednym razem”.