19 września 2019 godz. 19:00

Cena wylicytowana: 700 zł

Cena wylicytowana: 700 zł

tempera/płótno, 73 x 92 cm
sygnowany p.d.: ‘Vioxx.’
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: ‘Viola Głowacka | "Peacock tattoo" 2014 r.’
ID: 68246
Viola Głowacka zajmuje się malarstwem, rysunkiem i wideo. Charakterystyczny dla jej obrazów jest sposób przedstawiania postaci kobiecych. Ich wydłużone, anemiczne sylwetki i blade twarze czasem naznaczone przemocą, innym razem wyraźnie zmęczone, z rozmazanym makijażem, nie są oznaką słabości. Przeciwnie. Portretowane w barach, domach publicznych, na ulicy bądź w przestrzeniach domowych zdają się zdystansowane, obojętne, może nawet niezainteresowane tym, co je otacza.