19 września 2019 godz. 19:00

Basia Bańda (ur. 1980, Zielona Góra)
Jestem potworem, który Cię pilnuje, 2003 r.
Cena wylicytowana: 2 200 zł
54

Cena wylicytowana: 2 200 zł

olej, technika mieszana/płótno, 24 x 18 cm
sygnowany i opisany na odwrociu na blejtramie: 'BARBARA BAŃDA | WRZESIEŃ 2003'
ID: 74155
Basia Bańda na przestrzeni lat wypracowała swój dystynktywny styl. Artystka, poza technikami takimi jak rysunek i malarstwo, często sięga po zajęcia kojarzone z tradycyjnym kobiecym rękodziełem, czyli szycie i haft. Techniki te w wykonaniu artystki cechują się pewną siermiężnością wynikającą z użycia tanich materiałów, takich jak włóczka czy mulina, wykorzystywanych przez uczniów szkół podstawowych w trakcie zajęć z techniki. Styl ten, odcinający się od akademickich standardów i narzędzi, balansuje na granicy antyprofesjonalizmu. Twórczość Basi Bańdy wypełniają sprzeczności oraz niedomówienia zostawiające pole do bogatej interpretacji. Artystka nieraz zestawia pudrowe kolory kojarzące się z dziecięcą niewinnością z brutalnymi erotycznymi treściami. Hasła oraz sformułowania, które pojawiają się na płótnach są formą intymnego dziennika autorki.