19 września 2019 godz. 19:00

Cena wylicytowana: 5 500 zł

Cena wylicytowana: 5 500 zł

olej/płótno, 130 x 190 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'MICHAŁ SLEZKIN | EGE OF FEAR | 2017 | M. Slezkin'
ID: 74200
Michał Slezkin pracuje seriami, z których każda jest osobną opowieścią. Obrazy Slezkina zawsze stanowią odniesienia do przeżytych sytuacji, odwiedzonych miejsc czy obserwowanej rzeczywistości. Malarz przepracowuje zapamiętane ujęcia, zmaga się z nimi na powierzchni płótna, tworzy osobliwy dziennik doświadczeń. Dzięki interesującym rozwiązaniom formalnym oddaje unikalną atmosferę miejsc, czyni je ledwie rozpoznawalnymi, lecz jakże przekonującymi. Ostatnio jego prace można było oglądać na zbiorowej wystawie „Problemy pierwszego świata: życie przed śmiercią” w Fundacji Stefana Gierowskiego w Warszawie, a także na Triennale Rysunku Wrocław 2019.