Sztuka Współczesna: Nowe Pokolenie po 1989 (wyniki)
27 listopada 2018, godz. 19:00

Krzysztof M. Bednarski (ur. 1953, Kraków)
Wkurw, 2010 r.
Cena wylicytowana: 22 000 zł
Wkurw, 2010 r.

Cena wylicytowana: 22 000 zł

olej/płótno, 80 x 90 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: ‘RDK | Szlaga | 2010 | (nieczytelnie)’
ID: 63183
  • Radek Szlaga, Freedom Club, katalog wystawy indywidualnej, Warszawa 2012, s. nlb.
  • Radek Szlaga. Freedom Club, Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, Warszawa 7.09-18.11.2012
Prezentowana praca jest jednym z obiektów eksponowanych przez Radka Szlagę na wystawie „Freedom Club” – odnoszącej się do działalności Theodora Kaczynskiego, geniusza matematycznego, który postanowił walczyć z nowoczesną cywilizacją i rozwojem techniki. Od 1975 roku przez prawie 18 lat wysyłał bomby naukowcom i przedstawicielom wielkich korporacji. W wyniku jego działalności zginęły trzy osoby a 29 zostało rannych. Kaczynski sygnował paczki inicjałami „FC” – skrót od ”Freedom Club”. Śledztwo w tej sprawie było jedną z najdłuższych i najkosztowniejszych operacji FBI. Radek Szlaga ukazał na indywidualnej wystawie swoje poszukiwania odpowiedzi, czym było lub mogło być Freedom Club. Odkrywał prezentowane idee i szereg wizerunków, które stały się centralnym punktem opinii Teodora Kaczynskiego. Do tych idei należały sprzeciw wobec hierarchii społecznej, cywilizacji, wrogość wobec rozwijania się technologii we wszystkich dziedzinach życia, a także niejasne wyobrażenie o wolności.

Dodaj obiekt

0
Wydrukuj katalog

Wszystkie obiekty z aukcji

I poł. XX w., Papua Nowa Gwinea

"Bilum" wzorzysty z grzechotkami z suszonych orzechów

Cena wylicytowana: 300 zł

Ochraniacze na penisa

Cena wylicytowana: 200 zł

XIX/XX w., Papua Nowa Gwinea, górne dorzecze Keram

Rzeźba przodka

Cena wylicytowana: 1 100 zł

I poł. XX w., Papua Nowa Gwinea, Hewa

Pióropusz z piór kazuara

Cena wylicytowana: 200 zł

Rzeźba przodka

Cena wylicytowana: 1 600 zł

Spódniczka z rafii z "fartuszkiem"

Cena wylicytowana: 500 zł

XIX/XX w., Papua Nowa Gwinea, prowincje górskie Simbu

Okaryna gliniana w formie żaby

Cena wylicytowana: 500 zł

Okaryna gliniana w formie żuczka

Cena wylicytowana: 500 zł

XIX/XX w., Papua Nowa Gwinea, Zatoka Papua, obszar Wapo-Gope

Idol czaszkowy

Cena wylicytowana: 1 500 zł

XX w., Papua Nowa Gwinea, Sepik, Kambot

Panel płaskorzeźbiony z historią Papui

Cena wylicytowana: 800 zł

XIX/XX w., Papua Nowa Gwinea

Maska

Cena wylicytowana: 3 500 zł

XIX/XX w., Papua Nowa Gwinea, Sepik, dorzecze Ramu

Rzeźba przodka

Cena wylicytowana: 1 500 zł

XIX/XX w., Papua Nowa Gwinea, dorzecze Ramu

Maska

Cena wylicytowana: 2 000 zł

XIX/XX w., Papua Nowa Gwinea, dorzecze Yuat

Maska przodka

Cena wylicytowana: 2 000 zł

XXIX/XX w., Papua Nowa Gwinea, Sepik, Mindimbit

Rzeźba przodka

Cena wylicytowana: 2 000 zł

XX w., Papua Nowa Gwinea

Tykwa podłużna zdobiona wzorem

Cena wylicytowana: 300 zł

Czerpak z kokosa

Cena wylicytowana: 100 zł

I poł. XX w., Papua Nowa Gwinea, dolina Marham ? wieś Zumin

Naczynie

Cena wylicytowana: 300 zł

Koszyczek okrągły z pałąkiem

Cena wylicytowana: 100 zł

Naczynie w formie podwójnej tykwy z naszyjnikiem

Cena wylicytowana: 150 zł

Pojemnik z pokrywą na wapno

Cena wylicytowana: 150 zł

XIX/XX w., Papua Nowa Gwinea

Para dzbanów

Cena wylicytowana: 500 zł

XIX/XX w., Papua Nowa Gwinea, Sepik, Sangriman

Maska

Cena wylicytowana: 500 zł

XX w., Papua Nowa Gwinea

Tykwa z dekoracją malowaną

Cena wylicytowana: 100 zł

XIX/XX w., Papua Nowa Gwinea

Maska

Cena wylicytowana: 1 200 zł

drewno, wys. 20,5 cm, śr. 5,5 cm

Ozdobny element - bransoleta(?)

Cena wylicytowana: 100 zł

Pojemnik z tykwy z malowanym ornamentem

Cena wylicytowana: 500 zł

Para pojemników

Cena wylicytowana: 200 zł

XIX/XX w., Papua Nowa Gwinea, jezioro Murik

Rzeźba przodka w mieszku

Cena wylicytowana: 600 zł

XIX/XX w., Papua Nowa Gwinea, Sepik, Washkuk

Rzeźba klęczącego przodka

Cena wylicytowana: 800 zł

Para fajek z rzeźbioną postacią przodka

Cena wylicytowana: 400 zł

Amulet - drewniana rzeźba oraz mieszek z muszli

Cena wylicytowana: 600 zł

Rzeźba krokodyla

Cena wylicytowana: 1 000 zł

I poł. XX w., Papua Nowa Gwinea, Gulf

Rzeźba w korzeniu

Cena wylicytowana: 1 000 zł

I poł. XX w., Papua Nowa Gwinea, dorzecze Ramu

Tarcza drewniana

Cena wylicytowana: 2 000 zł

XIX/XX w., Papua Nowa Gwinea, Sepik, środkowy Iatmul

Rzeźba kobiety z rozpostartymi nogami

Cena wylicytowana: 1 200 zł

XIX/XX w., Papua Nowa Gwinea, Sepik

Panel pełniący funkcję drzwi do 'Tambaran Haus'

Cena wylicytowana: 2 500 zł

XIX/XX w., Papua Nowa Gwinea, środkowy Sepik

Tarcza drewniana, płaskorzeźbiona

Cena wylicytowana: 1 500 zł

Naczynie z uchwytem

Cena wylicytowana: 100 zł

Naczynie w formie garnuszka

Cena wylicytowana: 100 zł

pocz. XX w., Papua Nowa Gwinea

Pojemnik - figura kobiety

Cena wylicytowana: 600 zł

Stołek

Cena wylicytowana: 700 zł

XIX/XX w., Papua Nowa Gwinea, Gulf

Panel płaskorzeźbiony

Cena wylicytowana: 1 500 zł

Siatka wiązana 'bilum'

Cena wylicytowana: 200 zł

Drewniana 'poduszka'

Cena wylicytowana: 2 000 zł

Misa okrągła z rytym wzorem

Cena wylicytowana: 1 200 zł

Naczynie z uchwytem

Cena wylicytowana: 100 zł

Tradycyjna spódnica z rafii z pasem z suszonych fig i grzechotkami

Cena wylicytowana: 300 zł

Pas ceremonialny

Cena wylicytowana: 300 zł

I poł. XX w., Papua Nowa Gwinea, Hewa lub Gogodala

Pióropusz z piór rajskiego ptaka

Cena wylicytowana: 300 zł

Pióropusz z naczółkiem

Cena wylicytowana: 1 100 zł

Para ochraniaczy na penisa

Cena wylicytowana: 200 zł

Pióropusz z piór kazuara

Cena wylicytowana: 200 zł

'Bilum' zdobiony piórami kazuara

Cena wylicytowana: 500 zł

XX w., Papua Nowa Gwinea

Torebka na ramię

Cena wylicytowana: 200 zł

I poł. XX w., Papua Nowa Gwinea, wschodnie tereny górskie, ludy Beno i Asaro

Ceremonialny fartuszek

Cena wylicytowana: 300 zł

Ozdoba głowy - pióropusz z piór rajskich ptaków

Cena wylicytowana: 200 zł

XX w., Papua Nowa Gwinea

Pas z grzechotkami

Cena wylicytowana: 150 zł

pocz. XX w., Papua Nowa Gwinea, Sepik, Kanganaman

Maska koszowa "tumbun"

Cena wylicytowana: 1 600 zł

XIX/XX w., Papua Nowa Gwinea

Maska twarzowa

Cena wylicytowana: 800 zł

Maska

Cena wylicytowana: 3 000 zł

Maska taneczna

Cena wylicytowana: 2 800 zł

Maska 'trzygłowa'

Cena wylicytowana: 1 500 zł

XIX/XX w., Papua Nowa Gwinea, Sepik, Mindimbit

Rzeźba przodka

Cena wylicytowana: 1 600 zł

XIX/XX w., Papua Nowa Gwinea, Aibom

Gliniane naczynie - motyw głowy świni

Cena wylicytowana: 150 zł

XX w., Papua Nowa Gwinea

Tykwa zdobiona wzorem wypalanym

Cena wylicytowana: 200 zł

Tradycyjna spódniczka z rafii z ceremonialnym fartuszkiem

Cena wylicytowana: 600 zł

XIX/XX w., Papua Nowa Gwinea, okolice Pagwi, Washkuk

Maska

Cena wylicytowana: 400 zł

Maska - wizerunek przodka

Cena wylicytowana: 4 200 zł

XIX/XX w., Papua Nowa Gwinea, Sandaun, prowincja Lumi

Tarcza we wzory geometryczne

Cena wylicytowana: 1 200 zł

XIX/XX w., Papua Nowa Gwinea

Maska

Cena wylicytowana: 2 400 zł

Maska 'tarczowa'

Cena wylicytowana: 4 200 zł

XIX/XX w., Papua Nowa Gwinea

Hak do wieszania czaszek

Cena wylicytowana: 1 200 zł

Taca okrągła pleciona z trzciny i pandanusa

Cena wylicytowana: 600 zł

Kosz okrągły z pałąkiem

Cena wylicytowana: 150 zł

I poł. XX w., Papua Nowa Gwinea, tereny górskie

Naczynie z tykwy

Cena wylicytowana: 200 zł

XIX/XX w., Papua Nowa Gwinea

Naczynie z kokosa

Cena wylicytowana: 200 zł

I poł. XX w., Papua Nowa Gwinea, Marind/Wendu

Torba pleciona z liści palmowych

Cena wylicytowana: 200 zł

Naczynie do malowania

Cena wylicytowana: 300 zł

1I poł. XX w., Papua Nowa Gwinea, część południowa, Marind/Wendu

Torba - nosidełko dla dziecka

Cena wylicytowana: 300 zł

XIX/XX w., Papua Nowa Gwinea

Talerz drewniany z rytym wzorem

Cena wylicytowana: 100 zł

XIX/XX w., Papua Nowa Gwinea, górny Sepik, dorzecze May

Stołeczek z 'Haus Tambaran'

Cena wylicytowana: 900 zł

XIX/XX w., Papua Nowa Gwinea, Sepik, środkowy Yencjen, Mangoa

Hak z figurką przodka

Cena wylicytowana: 2 400 zł

XIX/XX w., Papua Nowa Gwinea, środkowy Sepik, Kabriman

Rzeźba przodka

Cena wylicytowana: 4 500 zł

XIX/XX w., Papua Nowa Gwinea

Hak z figurką przodka

Cena wylicytowana: 1 600 zł

Płaskorzeźba dwustronna

Cena wylicytowana: 600 zł

XIX/XX w., Papua Nowa Gwinea, środkowy Sepik, Mindimbit

Rzeźba przodka żeńskiego

Cena wylicytowana: 3 200 zł

XX w., Papua Nowa Gwinea, Biwat

Tarcza

Cena wylicytowana: 1 500 zł

XX w., Papua Nowa Gwinea, Zatoka Papua, Gogodala

Maska typu 'li-gale'

Cena wylicytowana: 1 300 zł

XIX/XX w., Papua Nowa Gwinea

Rzeźbiony panel (element architektoniczny) - figura przodka z krokodylem

Cena wylicytowana: 1 000 zł

XIX/XX w., Papua Nowa Gwinea, Simbu, prowincja Mendi

Tarcza

Cena wylicytowana: 1 600 zł

XX w., Papua Nowa Gwinea, dorzecze Ramu

Tarcza

Cena wylicytowana: 1 200 zł

XIX/XX w., Papua Nowa Gwinea

Maska - figurka przodka

Cena wylicytowana: 3 500 zł

XIX/XX w., Papua Nowa Gwinea

Panel rzeźbiony

Cena wylicytowana: 1 800 zł

Hak-maska typu 'Ypwon'

Cena wylicytowana: 800 zł

Maska

Cena wylicytowana: 900 zł

Rzeźba przodka

Cena wylicytowana: 3 200 zł

Ozdoba - grzechotki z różnych nasion

Cena wylicytowana: 400 zł

I poł. XX w., Papua Nowa Gwinea, południowe tereny górskie, Mendi

Kina (moca) w formie naszyjnika

Cena wylicytowana: 400 zł

XX w., Papua Nowa Gwinea

Naszyjnik z muszelek (kolia)

Cena wylicytowana: 100 zł

Ozdoba - naramiennik

Cena wylicytowana: 200 zł

XX w., Papua Nowa Gwinea

Para bransolet plecionych

Cena wylicytowana: 300 zł

Cena wylicytowana: 300 zł

XX w., Papua Nowa Gwinea

Naszyjnik z muszli kauri

Cena wylicytowana: 100 zł

pocz. XX w., Papua Nowa Gwinea, wzgórza okolic Mapruk, Yangoru-Boiken

Rytualny 'pieniądz'

Cena wylicytowana: 300 zł

Naszyjnik z kłów świni

Cena wylicytowana: 1 100 zł

Napierśnik z muszli

Cena wylicytowana: 300 zł

Siekierka kamienna

Cena wylicytowana: 500 zł

XIX/XX w., Papua Nowa Gwinea

"Laska wodza"

Cena wylicytowana: 500 zł

Łuk z bambusa

Cena wylicytowana: 300 zł

Łuk do wyrzucania kamieni

Cena wylicytowana: 400 zł

XX w., Papua Nowa Gwinea

Komplet oszczepów

Cena wylicytowana: 300 zł

Miotacz oszczepów

Cena wylicytowana: 400 zł

XIX/XX w., Papua Nowa Gwinea

Sztylet z kości kazuara

Cena wylicytowana: 700 zł

Siekiera kamienna

Cena wylicytowana: 300 zł

XV/XVI(?) w., Papua Nowa Gwinea, wyspa Manus

Nóż przodków z obsydianu

Cena wylicytowana: 4 500 zł

XIX/XX w., Papua Nowa Gwinea

Sztylet z kości kazuara

Cena wylicytowana: 1 100 zł

I poł. XX w., Papua Nowa Gwinea, środkowy Sepik

Naczynie na wapno

Cena wylicytowana: 500 zł

XIX/XX w., Papua Nowa Gwinea

Oszczep zdobiony plecionką i piórami kazuara

Cena wylicytowana: 400 zł

Figurka 'tumban'

Cena wylicytowana: 600 zł

XX w., Papua Nowa Gwinea, Gogodala

Koszyczek z liścia bananowca na pasku

Cena wylicytowana: 200 zł

XIX/XX w., Papua Nowa Gwinea

Naczynie ze skorupy kokosa ze wzorem maseli

Cena wylicytowana: 300 zł

XX w., Papua Nowa Gwinea

Pojemnik na wodę z liści palmy

Cena wylicytowana: 200 zł

Maska - panel ażurowy z figurą przodka

Cena wylicytowana: 1 500 zł

Maska 'tarczowa'

Cena wylicytowana: 2 200 zł

Instrument rytualny - Bullroarer 'imunu viki (?)'

Cena wylicytowana: 2 200 zł

I poł. XX w., Papua Nowa Gwinea, Gulf, Mairapepae

Maska taneczna tzw. 'keveke'

Cena wylicytowana: 1 500 zł

Maska-hak typu 'Kamanggabi'

Cena wylicytowana: 1 000 zł

XIX/XX w., Papua Nowa Gwinea, dorzecze Karawari

Hak typu 'Kamanggabi'

Cena wylicytowana: 2 800 zł

Hak typu 'Kamanggabi'

Cena wylicytowana: 4 500 zł

Bębenek 'kundu'

Cena wylicytowana: 800 zł

Bębenek 'kundu'

Cena wylicytowana: 900 zł

Bębenek 'kundu'

Cena wylicytowana: 900 zł

I poł. XX w., Papua Nowa Gwinea, jezioro Murik

Bębenek 'kundu'

Cena wylicytowana: 900 zł

Flet bambusowy z drewnianą zatyczką (figurka przodka)

Cena wylicytowana: 1 200 zł

XIX/XX w., Papua Nowa Gwinea, Korogo

Hak do zawieszania czaszek

Cena wylicytowana: 3 000 zł

XIX/XX w., Papua Nowa Gwinea

Hak do zawieszania czaszek

Cena wylicytowana: 5 000 zł

XIX/XX w., Papua Nowa Gwinea

Maska taneczna

Cena wylicytowana: 2 000 zł

XIX/XX w., Papua Nowa Gwinea

Maska

Cena wylicytowana: 3 500 zł

Tarcza łodzi wojennej

Cena wylicytowana: 1 800 zł

XIX/XX w., Papua Nowa Gwinea

Wiosło drewniane

Cena wylicytowana: 2 600 zł

XIX/XX w., Papua Nowa Gwinea

Rzeźba 'Czworonóg'

Cena wylicytowana: 700 zł

Fragment canoe z rzeźbioną figurką na dziobie

Cena wylicytowana: 3 500 zł

lata 80. XX w.

Fotografia autorstwa Janusza Czamarskiego z festiwalu Goroka Show

Cena wywoławcza: 100 zł

lata 80. XX w.

Cena wywoławcza: 100 zł

lata 80. XX w.

Cena wywoławcza: 100 zł

lata 80. XX w.

Cena wywoławcza: 100 zł

lata 80. XX w.

Cena wywoławcza: 100 zł

lata 80. XX w.

Cena wywoławcza: 100 zł

lata 80. XX w.

Cena wywoławcza: 100 zł

lata 80. XX w.

Cena wywoławcza: 100 zł

lata 80. XX w.

Cena wywoławcza: 100 zł

lata 80. XX w.

Cena wywoławcza: 100 zł

lata 80. XX w.

Cena wywoławcza: 100 zł

lata 80. XX w.

Cena wywoławcza: 100 zł

lata 80. XX w.

Cena wywoławcza: 200 zł

lata 80. XX w.

Cena wywoławcza: 200 zł

lata 80. XX w.

Cena wywoławcza: 200 zł

Maska taneczna w osłonie z rafii

Cena wylicytowana: 3 500 zł

Wszystkie wybrane obiekty

Cała strona - pionowo Cała strona - poziomo Miniaturki