Sztuka Współczesna: Nowe Pokolenie po 1989 (wyniki)
27 listopada 2018 godz. 19:00

Cena wylicytowana: 8 500 zł

Cena wylicytowana: 8 500 zł

akryl, olej/płótno, 92 x 73 cm
sygnowany p.d.: ‘KOSIEC’
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: ‘MAŁGORZATA | GOSIA | KOSIEC | ESCAPE | 2018’
ID: 65604
  • Małgorzata Kosiec, Alchemia, Płocka Galeria Sztuki, 22.06-29.08.2018
Twórczość artystki przebiega równocześnie w dwóch nurtach: tak zwanych portretach typograficznych, gdzie wizerunek budowany jest z warstw liter, słów i symboli, oraz w abstrakcjach wielkoformatowych. Jak mówi sama Kosiec: „Postać ludzka zawsze była głównym motywem mojego malarstwa. Ostatnio buduję portrety z warstw liter, cyfr, symboli, często słów i zdań o wybranym znaczeniu. To upust dla moich ciągot psychologicznych czy wręcz filozoficznych. Czysta abstrakcja pojawiła się w mojej twórczości stosunkowo niedawno i jest dla mnie absolutnie pasjonującym mierzeniem się ze światem, który nie ma żadnego odnośnika do tego realnego” ([cyt. za:] Sukcesem jest wolność. Rozmowa z Twórczynią Portretów Typograficznych Małgorzatą Kosiec, www.panoramasilesia.pl).