Sztuka Współczesna: Nowe Pokolenie po 1989 (wyniki)
27 listopada 2018, godz. 19:00

Norman Leto (ur. 1980, Bochnia)
Dywan u rodziców, 2013 r.
Cena wylicytowana: 7 500 zł
Estymacja: 10 000 - 15 000 zł
Dywan u rodziców, 2013 r.

Cena wylicytowana: 7 500 zł
Estymacja: 10 000 - 15 000 zł

olej/płótno, 150 x 110 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu
ID: 65600
Obrazy Normana Leto, artysty samouka, malowane są ekspresyjnie i szybko. Wydają się wprost atakować widza. Artystę przede wszystkim interesują sprawy osobiste, gdyż jak często podkreśla, odrzuca społeczne i naukowe zaangażowanie sztuki. W malarstwie figuratywnym występują bliskie mu osoby, które często maluje z pamięci. Jako kreator fikcyjnej postaci malarza – Normana Leto, którego tożsamość przejął – zadebiutował indywidualną wystawą w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski w 2007 roku. Leto znany jest ze swobodnej konwencji malarskiej, w której nie boi się zapożyczeń, zarzutu zbliżenia się do obszarów kiczu, nie stosuje strategii i nie poddaje się modom. Nie zamyka się również w jednym obszar ze działania artystycznego, raczej uznawany jest za twórcę wszechstronnego. Jego sztuka poza malarstwem obejmuje przede wszystkim obiekty, fotografie, wideo czy symulacje komputerowe. Wielokrotnie uznawany w rankingach i konkursach za jednego z najciekawszych artystów młodego pokolenia.

Dodaj obiekt

0
Wydrukuj katalog