Sztuka Współczesna: Nowe Pokolenie po 1989 (wyniki)
27 listopada 2018, godz. 19:00

Kamil Kuskowski (ur. 1973, Zakopane)
DD2, z cyklu “Cycki”, 2005 r.
Cena wylicytowana: 2 600 zł
Estymacja: 3 000 - 5 000 zł
DD2, z cyklu “Cycki”, 2005 r.

Cena wylicytowana: 2 600 zł
Estymacja: 3 000 - 5 000 zł

akryl/deska, śr.: 22,5 cm (x2)
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu każdej części: ‘Kamil Kuskowski | DD2 2005 | I / II p’ oraz nalepka z opisem pracy
ID: 65126
Prezentowana praca jest jednym z dziewięciu dyptyków, przedstawiających koła w różnych odcieniach cielistych z małymi kółkami w środku. W rozmowie z Magdaleną Ujmą Kamil Kuskowski tak mówił o całym cyklu: „Z malarstwem prowadzę polemikę na różnych poziomach, poruszam różne tematy: poważne i błahe, w pewnym momencie pomyślałem, że zajmowałem się portretem, pejzażem, a teraz chciałbym ugryźć temat aktu, ale nie w sposób oczywisty, tylko jako coś, do czego można znaleźć interesującą formę. Kwintesencją kobiecości z punktu widzenia faceta są piersi. Najpierw pomyślałem, że wezmę rozmiary miseczek. I zrobię zgeometryzowane obrazy w tym formacie, nie będzie żadnych kształtów organicznych, tylko geometria, czyli kółko w kółku. Co do tytułu miałem zarzuty paru osób. Ale Piersi byłyby zbyt poważne. Chciałem użyć ironii. 'Cycki' nie dają wrażenia powagi i pompatyczności” (Bagaż malarstwa, Rozmowa Magdaleny Ujmy z Kamilem Kuskowskim, 3.12.2008, www.archiwum-obieg.u-jazdowski.pl).

Dodaj obiekt

0
Wydrukuj katalog