Sztuka Współczesna: Nowe Pokolenie po 1989 (wyniki)
27 listopada 2018 godz. 19:00

Bartek Otocki (ur. 1978, Łódź)
Bez tytułu, Z cyklu: "Zostało mniej czasu niż się wydaje", 2018 r.
Cena wylicytowana: 8 500 zł

Cena wylicytowana: 8 500 zł

akryl/płótno, 120 x 150 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu
ID: 65251
Prace Bartosza Otockiego nacechowane są zawsze niepokojem i przeczuciem, że za chwilę wydarzy się coś niekoniecznie dobrego. Autor w swojej twórczości często skupia się na tematach zjawisk paranormalnych czy wrażeniach zagłady i spustoszenia. Prace wydają się być próbą uchwycenia momentu, w którym odbiorca zdaje sobie sprawę, że coś jest nie tak, ale jeszcze nie wie, jakie będą tego konsekwencje. Przedstawienia nieba, skąd nadejść może nieznane zamknięte w symbolu czarnego koła, stają się równocześnie odbiciem źrenicy oka. Idąc tym tropem, dochodzimy do wniosku, że jeśli oczy są odbiciem duszy, okazać się może, że to co najgorsze nosimy już od dawna w sobie.