14 listopada 2019 godz. 19:00

Cena wylicytowana: 22 000 zł
117

Cena wylicytowana: 22 000 zł

olej/płótno, 50 x 55 cm
ID: 70788
Największym źródłem inspiracji są dla Maciejowskiego ilustracje z kolorowych tygodników i prasy codziennej. Tak jest również w przypadku prezentowanej pracy, którą artysta stworzył w ramach współpracy z magazynem „Przekrój”.Maciejowski korzysta też ze wniosków płynących z własnej obserwacji świata i sam fotografuje to, co budzi jego ciekawość. Zbiory fascynujących go wizerunków kolekcjonuje i gromadzi w zeszytach, które wykorzystuje podczas pracy nad kolejnymi płótnami. Często bezpośrednio przerysowuje ilustracje, czasem dokonuje subtelnych zmian, wykorzystuje jedynie fragmenty lub zmienia format. Niemal zawsze swoje prace wieńczy autorskimi napisami lub powszechnie znanymi hasłami. Korzystając z ołówka 4B, tworzy interdyscyplinarne obiekty, w których materiał wizualny uzupełniony jest literackim komentarzem adekwatnym do stylu życia XXI wieku.