14 listopada 2019 godz. 19:00

Cena wylicytowana: 1 200 zł
122

Cena wylicytowana: 1 200 zł

olej/płótno, 30 x 24 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: ‘Cyryl | Polaczek | 2013’
ID: 78337
Cyryl Polaczek w swojej twórczości zwraca się zarówno w stronę abstrakcji, jak i fantazyjnych, nastrojowych motywów figuralnych o onirycznym charakterze. Jednym z powracających zagadnień w jego malarstwie jest tworzenie iluzji kształtów i form za pomocą charakterystycznej, wypukłej linii nałożonej na monochromatyczną powierzchnię malarską lub poprzez użycie jej negatywu – linii wyżłobionej w materii farby. Malarz podejmuje w nich kolejne problemy układów form – w swoich pracach zmienia kolorystykę podłoża. Prezentowany obraz należy do serii prac artysty, w których na abstrakcyjnym tle rysuje się struktura botanicznej materii.