Sztuka Współczesna. Nowe Pokolenie Po 1989
29 września 2020 godz. 19:00

Rafał Bujnowski (ur. 1974, Wadowice)
Bez tytułu, z cyklu: "Lamp Black", 2007
Estymacja: 25 000 - 35 000 zł

Estymacja: 25 000 - 35 000 zł

olej/płótno, 30 x 30 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: 'BUJNOWSKI / 2007'
ID: 89087
„Myślę, że moje obrazy są poza kolorem. To świadoma decyzja. Jestem wrażliwy na kolory, ale w moich obrazach są niepotrzebne, byłoby to o jeden walor, jedną wartość za dużo. Poza tym między bielą a czernią jest tyle wartości malarskich i spora przestrzeń do wykorzystania, można dzięki temu przekazać mnóstwo informacji”. Rafał Bujnowski