Sztuka Współczesna. Nowe Pokolenie Po 1989
29 września 2020 godz. 19:00

Estymacja: 5 000 - 7 000 zł

Estymacja: 5 000 - 7 000 zł

C-Print/papier fotograficzny, 6 x 8,5 cm (x3)
sygnowany, datowany i opisany na naklejce na odwrociu: 'Kuśmirowski Robert | "Elektryk" sekw. z filmu, | fotografia, 2009 r.'
ID: 89088
Krytycy nazywają Roberta Kuśmirowskiego „geniuszem atrapy” lub „genialnym imitatorem”. Artysta świadomie i w sposób perfekcyjny fałszuje rzeczywistość i manipuluje nią, żeby zwieść widza. Duża część prac Kuśmirowskiego powstaje dzięki rekonstrukcji, tworzeniu kopii dokumentów, przedmiotów lub fotografii. Autorskie imitacje są łudząco podobne do oryginałów. Prezentowana na aukcji praca nawiązuje do historii Lecha Wałęsy i jego warsztatu elektrycznego w Stoczni Gdańskiej w latach 80., a w rolę „elektryka” wciela się sam Robert Kuśmirowski.