14 marca 2019 godz. 19:00

Cena wylicytowana: 14 000 zł

Cena wylicytowana: 14 000 zł

olej/płótno, 56 x 50 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: ‘TYMEK | BOROWSKI | 2010’
ID: 68240
Tymek Borowski posługuje się całym wachlarzem środków formalnych – od klasycznego malarstwa po nowoczesne technologie, umożliwiające tworzenie obrazów cyfrowych. Pomimo różnorodnych poszukiwań to tradycyjna sztuka pędzla pozwala artyście skoncentrować się na materii obrazu, w którą wciąż się zagłębia. Borowski, bazujący na swojej wyobraźni, kreuje świat oderwany od rzeczywistości– surrealistyczny i abstrakcyjny. Jego kompozycje – dzięki zastosowaniu śmiałych eksperymentów formalnych – ulegają deformacji.