Sztuka Współczesna: Klasycy awangardy po 1945 (wyniki)
7 czerwca 2018 godz. 19:00

Ryszard Winiarski (1936 Lwów - 2006 Warszawa)
"Chance in Game For One", 1984 r.
Cena wylicytowana: 100 000 zł

Cena wylicytowana: 100 000 zł

akryl, ołówek/płyta pilśniowa, 64 x 64 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'winiarski 84.' i opisany l.d.: 'chance in game for one'
wymiary w oprawie: 78,5 x 78,5
ID: 59138
Opinie
  • autentyczność potwierdzona przez rodzinę artysty
„Kiedy poczułem, że moje obrazy bardzo już wrosły w sztukę, zacząłem się zastanawiać, co w niej jest najważniejsze. Czemu więc warto służyć? Co mnie samemu przyniesie najwięcej satysfakcji, jeśli będę prawdziwszy, to znaczy – jeśli będę służył sztuce? Zdałem sobie nagle sprawę, że te same obrazy, o tym samym wizualnym kształcie, mogą służyć zupełnie czemuś innemu: matematycznemu mistycyzmowi, kontaktowi z tym, co niemierzalne, nienazwane, nietransparentne…”. Ryszard Winiarski