Sztuka Współczesna. Klasycy Awangardy po 1945
1 października 2020 godz. 19:00

Estymacja: 120 000 - 200 000 zł

olej/płótno, 100 x 81 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: 'JERZY NOWOSIELSKI 1995'
na odwrocie nalepki z Galerii Fibak oraz Domu Aukcyjnego Agra Art z 2008
ID: 89388
  • Galeria Fibak, Warszawa
  • Agra Art, 2008
„Kobieta zajmuje w twórczości artysty miejsce szczególne. Nowosielski często mawiał, że jest ona dla niego tajemnicą, a co za tym idzie – niegasnącym źródłem inspiracji i poszukiwań. Kobieta pojawia się u malarza w rozmaitych sytuacjach i pozach często wielokrotnie powtarzanych, ale za każdym razem odsłaniających jakiś nowy aspekt kobiecości”. Julia Deluga, Realizm bytów subtelnych, [w:] Jerzy Nowosielski. Byty subtelne, [red.] Agnieszka Dela-Kropidłowska, Galeria Sztuki Współczesnej, Opole 2013.