Sztuka Współczesna. Klasycy Awangardy po 1945
1 października 2020 godz. 19:00

Estymacja: 300 000 - 400 000 zł

akryl/płótno, 70 x 100 cm
sygnowany na odwrociu: 'Jerzy Nowosielski'
na odwrociu nalepka wystawowa z IV Międzynarodowego Triennale Sztuki Współczesnej w Nowym Delhi
na blejtramie napis: 'WŁASNOŚĆ H. ZADREJKO' oraz częściowo widoczna data: '1977'
ID: 89229
  • kolekcja malarki Hanny Zadrejko, Ateny, od 1979
Opinie
  • autentyczność skonsultowana z Fundacją Nowosielskich w Krakowie; obraz znajduje się w dokumentacji Fundacji
  • IV Międzynarodowe Triennale Sztuki Współczesnej, Lalit Kala Akademi, Nowe Delhi, luty 1978
„Chciałbym, aby to było cielesne, aby to było ciało subtelne ze wszystkimi właściwościami ciała realnego. Cała sprawa polega na tym, aby jak najwięcej elementów rzeczywistości biologicznej wprowadzić na wyższe piętra świadomości. Ale to jest bardzo trudne. Bardzo rzadko się udaje”. Jerzy Nowosielski